1. مهمان گرامی، جهت ارسال پست، دانلود و سایر امکانات ویژه کاربران عضو، ثبت نام کنید.
    بستن اطلاعیه

آموزش نحوه Hidden (مخفی) کردن فایل در سی شارپ

شروع موضوع توسط hector2141 ‏15/10/12 در انجمن C #C++

1. کاربر ارشد

امتیاز دستاورد:
    0
    حرفه:
    daneshjo
    مبحث فایلها یک از جذابترین موضوعات در سی شارپ است.در این پست قصد دارم نحوه مخفی کردن و نمایش فایل مخفی را به زبان سی شارپ توضیح دهم.البته کد بسیار ساده ای دارد.
    خوب, چون از فایل میخواهیم استفاده کنیم ابتدا فضای نام System.IO را به برنامه اضافه میکنیم.یک شی از کلاس FileInfo درست کرده و به آن مسیر فایلی را که میخواهیم مخفی کنیم به آن میدهیم

مبحث فایلها یک از جذابترین موضوعات در سی شارپ است.در این پست قصد دارم نحوه مخفی کردن و نمایش فایل مخفی را به زبان سی شارپ توضیح دهم.البته کد بسیار ساده ای دارد.
    خوب, چون از فایل میخواهیم استفاده کنیم ابتدا فضای نام System.IO را به برنامه اضافه میکنیم.یک شی از کلاس FileInfo درست کرده و به آن مسیر فایلی را که میخواهیم مخفی کنیم به آن میدهیم مانند کد زیر:
    FileInfo file;
    file = new FileInfo("مسیر فایل");

برای مخفی کردن فایل از کد زیر استفاده میکنیم:
    file.Attributes = FileAttributes.Hidden;

برای آنکه فایل مخفی شده ظاهر شود و از حالت Hidden بیرون بیاید از کد زیر استفاده میکنیم:

file.Attributes = ~FileAttributes.Hidden;

در آخر یک مثال آموزشی را برای شما قرار میدهم.توجه کنید در این مثال از OpenFileDialog استفاده کردم تا فایلی که میخواهد Hidden شود بنا بر انتخاب کاربر باشد.
    به نقل از بلاگ برنامه نویسی به زبان سی شارپ