1. مهمان گرامی، جهت ارسال پست، دانلود و سایر امکانات ویژه کاربران عضو، ثبت نام کنید.
    بستن اطلاعیه

■ ۶ اخلاق سَمّی که شما رو از دیگران دور می‌کنه ..

شروع موضوع توسط مَـأوا ‏18/6/22 در انجمن روان شناسی

1. کاربر حرفه ای ~✿~

امتیاز دستاورد:
    133

یه‌سری رفتارها هستن که نه تنها دیگران رو فراری میده ، بلکه باعث میشه با خودمونم دچار تعارض بشیم و اون آرامشِ‌خاطر کمرنگ شه ؛

۱_ به خود گرفتن
    ( هر چیزی رو توهین به خود تلقی می‌کنن )

۲_ بدبینی
    ( همیشه بد برداشت‌کردن و منفی‌بافی )

۳_ خودمظلوم‌پنداری
    ( داشتن دیدگاهِ قربانی و نمایانگرِ ضعفِ درون )

۴_ داشتن حساسیت بیش‌ازحد
    ( ناتوانی در مدیریتِ احساسات )

۵_ نیاز به تایید مداوم
    ( ریشه در کمبود عزت‌نفس )

۶_ خودخواهی و ضعف در همدلی
    ( ناتوانی در درکِ دیگران )

یکی از دلایل اصلیِ این رفتارها ، ضعف در هوشِ‌هیجانی یا EQ ئه ! که خوشبختانه این هوش اکتسابیه و میشه با تمرین تقویتش کرد .

نفحات، ماهـور، m naizar و 8 نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  2. کاربر مفید ~✿~

امتیاز دستاورد:
    141
    به نظرم در خصوص این موضوع طرز فکرا و عقیده ها قطعا متفاوته و یکسان نیست...همه ما از این ویژگی هایی که گفته شده بیزاریم در ظاهر... اما در عمل می بینیم در موقعیت های مختلف گاها مرتکب میشیم..........چه در رابطه با ادمی که دوست ماست چه غیردوست...

برای خودم مورد ۲ در مقطعی به شکل زیادی وجود داشت.. تقریبا داشت حالت شدیدی به خودش می گرفت که اول برای خود ادم آزاردهنده هستش و دوم برای اطرافیان... حالا چه اون بدبینی که داری درست در بیاد یا درست نباشه....که خداروشکر خیلی کمش کردم...چقدر خودم نقش داشتم و چقدر فضا و مقدار فعالیتم موجب شد نمیدونم و در مورد من بهتره اطرافیان عزیز نظر بدن:)

اما در مورد نفرات مقابل..شخصا اگر بتونم با موارد ۱ ۲ ۳ ۴ ۶ کنار بیام و تحمل کنم.... با مورد ۵ نمی تونم و برام قابل تحمل نیست.. چرا؟
    چون این ادما (اغلب) علاوه بر اون کمبود عزت نفسی که بالا نوشته شده...تو دنیای واقعی کمبوداتی دارن که میخان اینجا جبران بشه...مثلا فقط مایل به تعریف تمجید و تملق دیدن و خوندن هستن..بگیم بالا چشمتون ابرو هستش توهین برداشت میکنن و دلخور میشن...بخاطر همین دوستی با این مدل ها رو همیشه سمی اسیدی میدونستم ....مثلا میشه از نوع گفتگو و مدل فعالیت در تاپیک ها تشخیص داد این نفر همچین مدلی هستش..
    اینا روزی که دیگه به هندونه زیربغل گذاشتنا نرسن یا تکراری بشه (که قطعا میشه) ازت دور میشن.. دوستی کم رنگ میشه و در نهایت از بین میرع...هیچوقت نمیشه رو این مدل ادما حساب کرد..
    خودم به شخصه سعی کردم در مجازی شفاف و یک رو با اطرفیانم باشم و این مورد رو خیلی رک همون اول بهشون گفتم..و معمولا براشون امتحان هم کردم و بعد اطمینان دوستیم رو قوی کردم...
    +

تاپیک خیلی خوبی هستش...مواردی رو گفته که برای اکثرمون پیش اومده ..چه واقعی چه مجازی که حالا اینجا بیشتر منظور من مجازی هستش...در بین این حجم تاپیک ها و پست های اغلب تکراری... زدن همچین تاپیک هایی صرفا برای تنوع هم در نظر بگیریم خوبه...امیدوارم ادامه داشته باشه.... @اوماچ مرسی ازت@};-

ماهـور، m naizar، Farzane و 3 نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  3. کاربر حرفه ای ~✿~

امتیاز دستاورد:
    133
    قطعا همینطوره ؛
    هر کسی نظر متفاوتی داره ، مثلا در این خصوص میشه "زود قضاوت کردن" رو هم در نظر گرفت ، این هم به اندازه‌ی ۶ مورد بالایی رفتار زننده‌ای هستش ..

خواهش‌میکنم ، مرسی که توجه میکنین @};-
    در توانم باشه ، چرا که نه ؛ میتونیم حتی چیزهایِ بیشتری هم یاد بگیریم ، مث همین نظر شما که بسیار متین و درسته

آخرین ویرایش: ‏19/6/22
    اُت، 1999shayan.m، PerSiaN و یک نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  4. کاربر مفید ~✿~

امتیاز دستاورد:
    141
    زود قضاوت کردن رو فکر کنم در زیر مجموعه دومی قرار دادع : ))

@};-@};-

آخرین ویرایش: ‏20/6/22
    مَـأوا و اُت از این پست تشکر کرده اند.
  5. کاربر حرفه ای ~✿~

امتیاز دستاورد:
    133
    اهوم ، یکی از نتایج بدبینی و منفی‌بافی حساب میشه

اُت و PerSiaN از این پست تشکر کرده اند.