1. مهمان گرامی، جهت ارسال پست، دانلود و سایر امکانات ویژه کاربران عضو، ثبت نام کنید.
    بستن اطلاعیه

✿کودک؛ فیلم؛ زبان اصلی✿

شروع موضوع توسط اُت ‏11/3/22 در انجمن کودک و نوجوان

1. umutlu کاربر ارزشمند❤ ~✿~

امتیاز دستاورد:
    153
    حرفه:
    هِ چـ..

دوران کودکی …
    همان چیزی است که
    هیچ کس نمی تواند تنها در یک کلمه توصیفش کند
    اما
    می تواند تمام احساس آن را در کسری از ثانیه
    و با تمام وجودش احساس کند..

خوب بیایم دور هم، این دوران رو برای کودکانمون شیرین تر کنیم. .
    که وقتی بزرگتر شدن و برگشتن به دوران کودکیشون نگاه کردند، یک لبخند قشنگ بشینه روی لباشون..

نمیدونم این تاپیک چقدر بگیره. .
    یا چقدر تاثیر گذار باشه..
    اما حتی اگه یک نفر هم ازش استفاده کنه.. یا نه! حتی اگر موجب بشه یک نفر به این موضوع فکر بکنه، برای من کافی خواهد بود..
    : )

خوب با بعضی از دوستان که پدر یا مادر بودن و من میشناختمشون کمی با هم در این رابطه صحبت کردیم. .
    اما لازم نیست حتما خودتون فرزند داشته باشین که این تاپیک رو دنبال کنید..
    بلاخره در اطرافیانتون هستند پدر مادر هایی که مشتاقند برای این مسیر و با اگاهی دادن شما پیگیر میشن. .

[ بریم سر اصل مطلب]

من وقطعا خیلی از پدر مادر ها مشتاقیم که شاهد موفقیت دلـــــ♡ـــــبندانمون باشیم..

سن شش ماه تا هشت سالگی یک فرصت طلایی هست، برای اینکه بتونیم یک کودک دوزبانه داشته باشیم. .
    بیایم از این فرصت استفاده کنیم.. : )

حالا این که چه کنیم..
    تو این تاپیک هم دور هم مجموعه معرفی کنیم، هم اگه خواستیم تجربه هامون رو به اشتراک بزاریم و هم خلاصه به هم دیگه کمک کنیم دگه..:)

[این حجم از پر حرفی از من بعید بود، نبود؟ ؟.. دیگه ببخشید سرتونم درد اوردم. .
    امیدوارم مفید واقع بشه..
    :) ❀
    ]

Magenta، Farzane، PerSiaN و 7 نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  2. umutlu کاربر ارزشمند❤ ~✿~

امتیاز دستاورد:
    153
    حرفه:
    هِ چـ..
    خوب ببینید اول چند تا نکته را من بگم. .
    منتظر نظر شما هم هستم..
    :)

1. اینکه قرار نیست فشاری روی فرزند ما باشه.. یا اصرار بیخود برای اینکه بچه فیلم ببینه، همین که بطور مکرر روزی سه چهار ساعت فیلم زبان اصلی از تلویزیون پخش بشه کافیه.. و برعکس بزاریم کودکان عزیزمون لذت ببرن از دیدن فیلم ها، قرار نیست متوجه این موضوع بشن که الان دارن مسیر یادگیری رو طی میکنن..
    2. بذاریم عزیزانمون خودشون ارتباط بگیرن با فیلم ها، ما هیچ دخالتی نکنیم تو این مسیر، کم کم خودشون متوجه روند فیلم و مکالمه ها میشن و کم کم شروع میکنن به تکرار و مکالمه کردن
    3. کم نیاریم، صبور باشیم.. روندش طولانیه ولی دلنشین و پر از هیجان و ذوق برای ما..
    4. کارتون فارسی رو هم کلا حذف کنیم که چه بهتر.. بجاش کتاب بخونیم براشون و قصه بیشتر بگیم، ها؟ ؟..

:)

Farzane، PerSiaN، m naizar و 5 نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  3. umutlu کاربر ارزشمند❤ ~✿~

امتیاز دستاورد:
    153
    حرفه:
    هِ چـ..
    مجموعه اولی که من پیشنهاد میدم پپا پیک هست. .
    بچه ها خیلی خوب با این مجموعه ارتباط میگیرن

پپاپیگ عنوان یک سریال انیمیشنی، درمورد دختربچه خوکی به همین نام است. او همراه با پدر و مادر و برادر کوچک‌ترش زندگی می‌کند. هر قسمت این سریال، پنج دقیقه و داستان ماجرایی است که برای او پیش می‌آید. داستان‌ها پیچیده نیستند و تصویرسازی‌ها ساده و شبیه نقاشی‌های کودکان است و اساساً برای کودکان پیش دبستان تولید شده است. این سریال برای اولین بار سال 2004 پخش شد و برنده‌ی جایزه‌ی معتبر بافتا در سال 2005 شده است. این انیمیشن بدون هیچ‌گونه خشونت و ترسی، با ناهنجاری بسیار کم مناسب کودکان دو سال به بالا است. از آنجا که داستان‌ها را راوی روایت می‌کند، فهم آن برای کودک ساده‌تر می‌شود.

Farzane، PerSiaN، m naizar و 5 نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  4. umutlu کاربر ارزشمند❤ ~✿~

امتیاز دستاورد:
    153
    حرفه:
    هِ چـ..
    یکی از مجموعه های خوب دیگه مجموعه استیو و مگی هست. .
    مطمئنم برای بچه های شما هم جذاب خواهد بود.. بخصوص وقتی در اوایل این راه باشن..

استیو و مگی فضایی ایجاد می کنند تا کودکان بتوانند در آن به یادگیری زبان بپردازند و از آن لذت ببرند، در این شرایط والدین می توانند آرامش داشته باشند و به کارهای روزمره خود بپردازند.
    واو انگلیش (Wow English) نمایشی سراسر جذابیت و شادی و همراه با موزیک است. در این ویدئوها ماجراجویی های استیو و مگی را دنبال کنید و خود را برای تجربه ای شگفت انگیز آماده کنید.

واو انگلیش، داستان ها و ویدئوهای موزیکال و تعاملی با یک معلم بومی انگلیسی را فراهم می کند. این ویدئوها احساس موفقیت را برای همه کودکان به ارمغان می آورند.

نکته ای که در این مجموعه نهفته است این است که استیو باعث می شود فرزندان شما به روشی طبیعی و با چهره واقعی انسان صحبت کنند.

:) ❀​

Farzane، PerSiaN، m naizar و 4 نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  5. umutlu کاربر ارزشمند❤ ~✿~

امتیاز دستاورد:
    153
    حرفه:
    هِ چـ..

مجموعه دیگه که من خودمم خیلی دوستش دارم و وقت کنم میشینم نگاهش میکنم، مجموعه نامبر بلاکس هست..

[فکر کنم فهمیده باشین چه علاقه ای به اعداد دارم:))]

■■
    این مجموعه یک مجموعه آموزش ریاضی به زبان داستان برای کودکان است. در سرزمین اعداد شخصیتهای تشکیل شده از مکعب که اسم آنها با تعداد مکعبهایشان گذاشته شده است ماجراهای جالبی را پشت سر میگذارند. هرگاه یک مکعب از یک شخصیت به شخصیت دیگر برود آنها به شخصیت های دیگر یا در واقع اعداد دیگر تبدیل می شوند. این مجموعه که ساخته شرکت CBeebies انگلستان است به کودکان کمک می کند تا مهارت شمردن و انجام محاسبات ساده ریاضی را بیاموزند و مناسب سه سال به بالا می باشد.

■■

توضیحاتشون رو از اینترنت میگیرم دیگه، در جریانید که.. :)

پ. ن: البته یک نکته بگم خوب مجموعه هایی که من میزارم اون مجموعه هایی هست که بچه های خودم بهشون علاقه نشون دادن، دوستان دیگه ای هم که تو این مسیر هستند اگه میشناسند فیلمی معرفی کنند حتما..

تشکر❀

Farzane، مَـأوا، M @ H @ K و 4 نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  6. umutlu کاربر ارزشمند❤ ~✿~

امتیاز دستاورد:
    153
    حرفه:
    هِ چـ..

مکس و روبی هم مجموعه خوبیه و ریتم ارومی هم داره فیلم، شاید بچه های کوچیک رو جذب نکنه خیلی ولی قطعا سه سال به بالا ها دوست خواهند داشت. .

این کارتون در مورد دو خرگوش است: مکس خرگوشی بازیگوش و حدودا 3 ساله است و خواهر بزرگترش روبی یک خرگوش هفت ساله صبور و هدفمند و گاهی سختگیر است. در این کارتون روابط میان این دو خرگوش و به طور کلی روابط میان فرزندان در خانواده به نمایش در آمده است. این کارتون کانادایی توسط گروه تلویزیونی Flash animated و بر اساس کتابی نوشته Rosemary Wells نوشته شده است.

Farzane، مَـأوا، M @ H @ K و 4 نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  7. umutlu کاربر ارزشمند❤ ~✿~

امتیاز دستاورد:
    153
    حرفه:
    هِ چـ..
    مجموعه بعدی، مجموعه بیلیپی هست. .
    مجموعه خوبیه، برای بچه ها هم جذابه، بخصوص اگه بچه های کنجکاوی داشته باشین :)
    مشابه این مجموعه تو شبکه پویا میشه به "اقای جویا از شبکه پویا" اشاره کرد. .نمیدونم الان میزاره یا نه من قبلا دیدم از شبکه پویا اینو. .:)

بیلیپی با رفتن به مکان های مختلف ازجمله موزه، زمین بازی، مزرعه، باغ وحش، آکواریوم، کارخانه بستنی سازی و خیلی مکان های دیگر مسائل زیادی به کودکان می آموزد. این مجموعه مناسب سه سال به بالا می باشد.

Magenta، Farzane، مَـأوا و 3 نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  8. umutlu کاربر ارزشمند❤ ~✿~

امتیاز دستاورد:
    153
    حرفه:
    هِ چـ..

خوب میرسیم به مجموعه موک..
    اینم خوبه اطلاعات خوبی به بچه ها میده..

با سلام. موک یک مجموعه ی جهانگردی، باستان شناسی و مردم شناسی می باشد که با هدف آشنا ساختن بچه ها با كشورها و فرهنگ هاي موجود در سراسر دنيا ساخته شده است. این مجموعه ی بسيار آموزنده، داستان دو کوهنورد دوچرخه سوار و ماجراجویی آن هاست که تجربه های زیبای خود را از طریق وب کم با دوستانشان به اشتراک می گذارند. بچه هایی که عاشق سفر و مکان های جدید هستند خیلی با این مجموعه ارتباط می گیرند.

Farzane، مَـأوا، Milaad و 2 نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  9. umutlu کاربر ارزشمند❤ ~✿~

امتیاز دستاورد:
    153
    حرفه:
    هِ چـ..

مجموعه سگهای نگهبان هم که دیگه نیاز به معرفی نداره..
    البته من خودم به شخصه ترجیح میدم این مجموعه را نزارم برای بچه ها، چه کنیم که علاقه دارن. .

داستان اصلی سگهای نگهبان درباره پسری جوون به اسم رایان هست که گروهی از سگ های نجات و جستجوگر رو هدایت میکنه، که اسم خودشون رو سگ های نگهبان گذاشتن. اونا با هم کار میکنن تا مشکلات و حوادثی که در اطرافشون می افته رو حل کنن و به بقیه کمک کنن. هرکدومشون یه توانایی خاص داره که توی موقعیت های خاص ازش استفاده میکنن. مثلا یکیشون آتش نشانه، یکی پلیسه و یکی خلبانه و… همشون یه جا زندگی میکنن و موقع مشکلات سریع خودشون رو به محل میرسونن.

Magenta، m naizar، Farzane و 3 نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  10. umutlu کاربر ارزشمند❤ ~✿~

امتیاز دستاورد:
    153
    حرفه:
    هِ چـ..

بن و هالی؛ مجموعه خوبیه، ریتم ارومی داره و جذابه. .
    سازندش همون سازنده مجموعه پپا پیک هست..
    این فیلم هایی که ریتمشون ارومه به نظرم فهم مکالماتشون هم راحتتر هست..

اتفاقات این داستان در قلمرو پادشاهی کوچکی رخ می دهد که در میان بوته های خاردار پنهان شده اند. پادشاهی کوچک توسط پادشاه و ملکه تیستل درون قلعه کوچکی اداره می شود. جایی که آن ها با سه دخترشان به نام های هالی، دیزی و پوپی زندگی می کنند. کوتوله ها در درخت بزرگی به نام درخت کوتوله ها زندگی می کنند، که به عنوان یک مدرسه، کتابخانه و کارخانه اسباب بازی ها فعالیت می کنند، کوتوله ها اعتقاد دارند که هرگز نباید به هر چیزی دیر برسند، پری ها در دهکده پری ها زندگی می کنند که شامل اتاقهای زیادی با درب و پنجره است. پری ها با نام گل و گیاه نامگزاری شده اند. بن هم از کوتوله ها است. بن و هالی یک کفشدوزک به نام گاستون دارند. آنها در قلمرو خود داستان های مختلفی را به نمایش می کشند...

m naizar، Farzane، M @ H @ K و یک نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.