1. مهمان گرامی، جهت ارسال پست، دانلود و سایر امکانات ویژه کاربران عضو، ثبت نام کنید.
    بستن اطلاعیه

سگ گله نباشیم ( داستان کوتاه)

شروع موضوع توسط Farzane ‏6/4/21 در انجمن داستان

1. مدیر ارشد عضو کادر مدیریت ✪مدیر ارشد✪ ~✿~

امتیاز دستاورد:
    200
    سگ گله نباشیم

چند روز پیش فرصتی پیش اومد که برای ساعاتی بریم تو دل طبیعت و از دنیای آهنی و آلودگی و صدای بوق ماشینا بدور باشیم،اتفاقا نزدیکی ما چوپانی بود که گله اش رو برای چرا آورده بود و ی سگ خوشگل به اسم شرکی داشت ، شرکی با تمام حواسش مواظب گوسفندا بود و همش دور گله میدوید .
    ما چوپان رو دعوت کردیم که بیاد پیشمون و بامون هم سفره بشه و اونم پذیرفت .
    وقتی شرکی اومد پیشش من خواستم مقداری گوشت بش بدم ولی چوپان حرفی زد که من برای دقایقی به فکر فرو رفتم حتی رفتم پشت ی صخره کوچیک و گریه کردم.

چوپان گفت ما به سگ گله فقط نون خشک میدیم ، گوشت نمیدیم اصلا اینطور هوس گوشت نمیکنه و همیشه گشنه هست و دنبالمون میاد .
    شرکی هم رفت یکم دور تر ما ایستاد و ی نگاهی به گوشتا کرد و سرش انداخت پایین و رفت .
    با خودم گفتم تو جامعه واقعی هم همین رفتار با من شده و مثل سگ گله بام زیاد رفتار شده چون سگ وفادار بود این بلا سرش اومد و بازم حق رو به گرگ ها دادم که برای نون التماس نمیکردن و چوپان و گله اش رو ی لقمه میکردن،نه مثل شرکی که سزای وفاداریش ی تیکه نون خشکه.
    شرکی رو خودم دیدم و خودم رو شرکی.
    منم اونوقتا که عاشق بودم چون وضعیت اقتصادی خوبی نداشتم و وفادار بودم مثل همین شرکی بام رفتار میشد .
    وقتی که برای دانشگاه مجبور بودم کار کنم فامیل به ظاهر میگفتن بیا کار کن و در واقع ی تیکه نون خشک مثل شرکی جلوم مینداختن...
    تو زندگی سعی کنیم سگ گله نباشیم و به هر انسانی به چشم حامی نگاه نکنیم و الکی همه جا وفادار نباشیم چون میشیم شرکی.
    وفاداریت رو فقط به خداوند ثابت کن .
    سگ گله نباشیم.......

نویسنده : میلاد غریبی زاده || ۱۴۰۰/۱/۱۵
    منبع: شعر نو

Milaad، M @ H @ K و m naizar از این ارسال تشکر کرده اند.