1. مهمان گرامی، جهت ارسال پست، دانلود و سایر امکانات ویژه کاربران عضو، ثبت نام کنید.
    بستن اطلاعیه

آموزش قدم به قدم ساخت جزیره با تصویر( Maya ) در مايا

شروع موضوع توسط minaaa ‏3/11/11 در انجمن Maya

1. کاربر پیشرفته

امتیاز دستاورد:
    113
    خوب این کار خیلی سخت و وقت گیر است چون ترجمه هم باید بکنم اما برای راحتی شما دوست عزیز این کار را انجام میدیم .

خوب

ابتدا ما از روش نربز استفاده میکنیم

برای ساخت کوهستان این جزیره مراحل زیر را پیگیری کنید :

اول خطهای تشکیل دهنده جزیره را میکشیم که شامل 2 تا خط پایه است .

دوم باید خط هایی را بکشیم که بلندی و کوتاهی کوهها را شامل میشود . من خودم وقتی این مثال را 2 سال پیش کار کردم 2 هفته روش معطل بودم چون نکات ریز داره که باید توجه بشه روش و من الان همه را به شما میگم .

وقتی این ها را کشیدین با curves و ازتفاعات را هم ساختین باید حتما این خطوط روی هم هم سوار شن . یعنی خطوط تشکیل دهنده ارتفاعات باید حتما رو دو خط پایه باشن . اگر شما وقتی میخواین خطوط کوچک را بکشین به این نکته توجه کنین مشکلی پیش نمیاد . وقتی برای مثال میخواین شروع کنید که خطوط را بکشین حتما c را بگیرین که دقیقا خط شما روی خط اول باشه . و برای پایان هم دوباره همین کلید را بگیرین که خط ذکر شده رو خط دوم مچ بشه .

حالا چطوری ارتفاع را بسازیم . اول تو نمای top این خطوط را میکشیم بصورت 2 بعدی . بعد میریم تو نمای prespective و روی هر کدوم که میخواین تغیر بدین . خط را انتخاب میکنین و رایت کلیک و ورتکس را فعال میکنید . حالا هر ورتکس را انتخاب و در محور y ها بالا میبرین . درست شد ؟

حالا باید بریم مرحله بعد یعنی بهشون حجم بدیم .
    این نکته داره

چون تعداد خطها زیاد است و ما از Birail 3+ tool استفاده میکنیم .
    surface --> birail go to option and chose --> Birail 3+ tool

خوب الان اول همه اون خطهای تشکیل دهنده را دونه دونه انتخاب میکنیم . بعد اینتر را میزنیم بعد دو تا خط پایه را انتخاب میکنیم

خوب الان باید درست شده باشه . کوه ها

حالا باید انتهای کو ه ها را ببندیم . دوباره کروز ها را انتخاب میکنیم و طبق تصویر پیش میریم

حالا این دو تا خط را باید با خطهای بالاشون loft کنین .
    (خطوط انتهایی با نزدیک ترین خطوط ارتفاع که بالی سرشون است
    یعنی همین خط که آخر خطوط اضافه کردین را با بالایشون جدا جدا از فرمان loft استفاده کنین .

توجه هر کاری که میکنین باید حتما delete all history کنین تا کارتون نریزه به هم .

خیلی سخت آموزش را ترجمه کردن . باید یه جوری بگم که همه بفهمن میترسم

الان باید این شکل را داشته باشین .

2 نفر از این پست تشکر کرده اند.