1. مهمان گرامی، جهت ارسال پست، دانلود و سایر امکانات ویژه کاربران عضو، ثبت نام کنید.
    بستن اطلاعیه

آیا تاتو حرام است؟

شروع موضوع توسط moeim2018 ‏21/12/19 در انجمن آرایش و زیبایی

وضعیت موضوع:
موضوع بسته شده است.
  1. مدیر بازنشسته☕

امتیاز دستاورد:
    113
    حرفه:
    Guitarist / Producer / Translator/ Gamer
    تعریف هرکی از کار درست و‌ اشتباه فرق کنه ، پس کسی حق نداره تو کار کس دیگه دخالت کنه.

هر شخصی برای خودش عقل و شعور داره ، این موضوعات بدیهی مثل اینکه سیگار بده رو‌ هم همه میدونن. پس نیازی به این موضوع وجود نداره !

کوکی♥❄، Anoosh و DaniyaL از این ارسال تشکر کرده اند.
  2. کاربر ارشد

امتیاز دستاورد:
    113
    کی گفته وظیفه هر کسیه که تذکر بده سیگار نکشه؟

کوکی♥❄ و Anoosh از این پست تشکر کرده اند.
  3. کاربر ویژه ゚・*.✿کاربر فعال✿.*・゚ ~✿~

امتیاز دستاورد:
    118
    بله فرمایش شما صحیح است اما سیگار کشیدن فرق میکنه چون نوعی اعتیاد خطرناک است که زندگی شخص را در خطر میاندازه و فرد سیگاری احتیاج به کمک جدی و دلسوزانه اطرافیانش داره تا بتونه سیگار را ترک کنه و نمیشه هر کس بگوید به من ربطی نداره و فرد سیگاری را بی پناه و تنها و ازاد گداشت تا هر چه دلش میخاد سیگار بکشه . نمونه اش هم اینه که همه جا زیر سقف و در حضور مردم دیگر سیگار کشیدن ممنوعه و دولت ها مالیات سنگین بر سیگار وضع کرده اند
    انشا الله خداوند کارخانجات سیگار سازی رو از کار بندازه .
    آمین

کوکی♥❄ از این پست تشکر کرده است.
  4. •|Goth Girl|• کاربر ارزشمند❤

امتیاز دستاورد:
    133
    هر چیزی که قبلا به هر دلیلی انجام میشده که الان نباید باهاش مبارزه کرد.
    در گذشته زنان اجازه کتابت نداشتن و دلیلشون هم این بود که اگر زن بتونه چیزی بنویسه حتما این باعث میشه نامه نگاری هایِ عاشقانه انجام بده و منجر به بی آبرویی بشه!!!!
    حرفهاتون مثلِ این میمونه که آدم نباید هیچ کاری انجام بده چون همه کارها احتمالش هست که منجر به بیماری یا چیزِ وحشتناکی بشه!
    همه این هایی که گفتین فقط یه خطا و احتمال هست، هپاتیت و ایدز اگر از طریقِ تتو ممکنه منتقل بشه، از طریقِ دندونپزشکی هم میتونه منتقل بشه.. اونوقت باید حتی برایِ اعمالِ دندانپزشکی هم آدم مراجعه نکنه به دندونپزشک تا همه دندوناش بپوسه و از بین بره..
    بعد هم شما این درصدهارُ از کجا پیدا کردین؟ و باز هم جنسیت رُ نشونه رفتین! اتفاقا درصدِ تتو بینِ آقایون هم زیاده! و الان اصلا به منزله شکستِ عاطفی و سرخوردگی یا شر بودن نیست..
    این دیدگاهی که عده ای دارن این که زنی که طلاق میگیره یا فردی که از رابطه ای بیرون می آد حتما معنیش این هست که شکست خورده واقعا نشون دهنده تفکرِ سطحیِ افراد هست! چه بسا زندگی ها و رابطه هایی هستن که بودن تو اون ها، خودش از هر شکستی بدتره!
    واقعا برایِ طرزِ تفکرهایِ این گونه که زنی که به هر دلیلی جدا میشه رُ در کنارِ دخترِ فراری قرار میده و جمع میبنده متاسفم! و تعجبم از این هست که هنوز هم همچین افرادی وجود دارن!
    زنی که جدا میشه = مردی که جدا میشه
    زنی که واردِ رابطه عاطفی میشه = مردی که وارد رابطه عاطفی میشه
    بهتره بگم فردی که جدا میشه، فردی که واردِ رابطه عاطفی میشه!
    این سیاه و سفید دیدنِ قضایا فقط از ذهن و تفکرِ محدود و ربات گونه آدم برمیاد! وگرنه من هیچ دلیلی نمیبینم انسانِ آزاد و انتخاب گر تا زمانی که انتخابش به کسی آسیب نزنه به کسی جوابی بدهکار باشه یا اجازه بده به افرادِ دیگه که در انتخابش دخالت کنن!
    این برچسب ها و کلیشه هایِ مسخره کِی قراره تموم بشن؟ هرکسی که مثلِ شما نیست لزوما آدمِ خراب و فاسد و موردداری نیست!
    سعی کنیم مواردِ زیبارُ تویِ افراد ببینیم نه این که زوم کنیم رو مواردی که با سلیقه ما جور نیستن! و چون جور نیستن ینی بد هستن!
    این تابوهایِ بیهوده و مسخره کِی قراره از بین برن؟
    این ها انتخابِ آدما هستن، انتخابِ افرادی که دور و بر ما زندگی میکنن و ما باید بهشون احترام بذاریم یا کاری به کارشون نداشته باشیم تا زمانی که بهمون آسیبی نمیرسونن (حتی اگر باهاش مخالف باشیم!)
    تتو هم مثلِ همه رفتارهایِ آدما یه چیزِ سلیقه ایه، مثلِ کتابِ خاصیُ خوندن، فیلمِ خاصیُ دیدن، غذایِ خاصیُ خوردن، موسیقیِ خاصیُ گوش دادن! مثلِ این میمونه که بخواییم بگیم عه این همونیه که فیلم هایِ تخیلی میبینه، یا همونیه که کوکو سبزی دوس داره! چرا باید به کسی که تتو میزنه برچسب بزنیم؟
    مثلا خودِ من به شخصه از تتوهایِ ظریف و شیک خوشم میاد و بنظرم زیبا هستن هرکسی که داره، اما با تتویِ ابرو مخالفم و خوشم نمیاد ازش، و کسی هم که تتو ابرو میکنه به نظرم زیبا نمیشه..ولی مشخص نیست در آینده چه چیزی برای من پیش خواهد اومد، شاید ابروهام ریختن، مجبور شدم و اینکارُ هم کردم! پس انقدر در موردِ همه چیز نظرِ قطعی و مطلق ندیم و تفکرِ سیاه و سفید نداشته باشیم!

کوکی♥❄، DaniyaL، MajiD.JD و یک نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  5. کاربر ویژه ゚・*.✿کاربر فعال✿.*・゚ ~✿~

امتیاز دستاورد:
    118
    با سلام و دعوت شما به ارامش
    ضرر و زیان رساندن به بدن با اعمال سلیقه تفاوت بسیار داره
    بله فیلم دیدن و کتاب خواندن من و شما به کسی ربطی نداره اما اینکه ما بنشینیم ببینیم همنوعمان خود را بخطر انداخته و دست به کاری میزند که عاقبت شوم ان بخوبی نمایان است مصداق این است که میفرماید
    اگر بینی که نابینا و چاه است
    اگر خاموش بنشینی گناه است
    تاتو کردن مانند سیگار کشیدن سرانجامش پشیمانی است و روزی میرسد که شخص بشدت میخواهد آنرا پاک کند اما نمیتواند و اگر هم توانست ان عضو حالت اولیه خود را از دست میدهد و در کل فرد را روانی و دپرس میکند . حالا بگدریم از اینکه تعییر حالت دادن اعصای بدن مثل همین تتو و عمل بینی خود نوعی بیماری است که احتیاج به توجه خاص دارد
    البته باید با فرهنگ سازی صحیج این گونه امور را کنترل کرد
    از طرف دیگر نمیتوان فرد تاتو کار را با دندانپزشک یا جراح مقایسه کرد که اولا به کار مفید مشعولند و در ثانی مجموعه پرستار و پزشک دانش پیچیده و کافی برای حفاظت از بیمار دارند و با این حال گاهی بخطا میرود نا چه برسد به خالکوب که رواج دهنده بیماریهای خطرناکند و هیچ اطلاعی از بیماریها ندارند

6. •|Goth Girl|• کاربر ارزشمند❤

امتیاز دستاورد:
    133
    علیک سلام
    این دعوت کردنِ بنده به آرامش توسطِ شما نوعی فرافکنی در بحث هست که خیلی آشنا هست برام.. معمولا توسطِ افرادی استفاده میشه که کسی اشتباهاتشونُ تو صحبت هاشون بهشون گوشزد میکنه! پس بنظر میاد این شما هستین که باید آرامشِ خودتونُ حفظ کنید نه من.
    من کلی تو پیامم صحبت کردم، ولی شما فقط از قسمت هایی از بحث استفاده کردین که میتونستین جوابی بهش بدین!
    من خیلی افرادُ هم میدونم که با مدرکِ پزشکی کارِ تتو انجام میدن چون بهش علاقه دارن! پس نمیشه اینارُ به هم مربوط دونست. اشتباه تو هر کاری ممکنه پیش بیاد.
    و این که خیلیا برایِ این که جایِ اسکاریُ بپوشونن تتو میکنن..

باز هم میگم هرکسی خودش میتونه تصمیم گیرنده باشه برایِ انجامِ کارهاش به عنوانِ فردِ مستقل! شاید اینگونه افراد هم چیزی در شمارُ عجیب میبینن ولی به خودشون اجازه نمیدن که بهتون پیشنهاد یا تذکر بدن؟ هووم؟؟

عیبِ رندان مکن ای زاهدِ پاکیزه سرشت
    که گناهِ دگران بر تو نخواهند نوشت

من اگر نیکم و گر بد تو برو خود را باش
    هر کسی آن درود عاقبت کار که کشت

همه کس طالب یارند چه هشیار و چه مست
    همه جا خانه عشق است چه مسجد چه کِنِشت

سر تسلیم من و خشت در میکده‌ها
    مدعی گر نکند فهم سخن گو سر و خشت

ناامیدم مکن از سابقه لطف ازل
    تو پس پرده چه دانی که که خوب است و که زشت

نه من از پرده تقوا به درافتادم و بس
    پدرم نیز بهشت ابد از دست بهشت

حافظا روز اجل گر به کف آری جامی
    یک سر از کوی خرابات برندت به بهشت

موفق باشید.

کوکی♥❄، Soheil، DaniyaL و 2 نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  7. کاربر ویژه ゚・*.✿کاربر فعال✿.*・゚ ~✿~

امتیاز دستاورد:
    118

صاحبدلی به مدرسه آمد ز خانقاه
    بشکست عهد صحبت اهل طریق را
    گفتم میان عالم و عابد چه فرق بود
    تا اختیار کردی از آن این فریق را
    گفت آن گلیم خویش بدر می برد زموج
    وین جهد می کند که بگیرد غریق را
    سعدی دوستدار حقیقی انسان را کسی می داند که عیب هایش را به او بنمایاند تا خود را از آنها پیراسته سازد:
    آئین برادری و شرط یاری
    آن نیست که عیب من هنر پنداری
    آن است که گر خلاف شایسته روم
    از غایت دوستیم دشمن داری
    خودداری از نهی از زشتی ها نسبت به یک شخص ممکن است به تدریج سبب شود او از زشتی عمل خویش غافل گردد:
    به نزد من آن کس نکوخواه توست
    که گوید فلان خار در راه توست
    هر آن گه که عیبت نگوید به پیش
    هنر دانی از جاهلی عیب خویش
    از نظر سعدی رهاندن کسانی که در اثر گناه در آستانه ورطه هلاکت قرار دارند یک وظیفه است که امتناع از آن گناه به شمار می آید و آزادمردان از این گناه مبرایند:
    اگر بینی که نابینا و چاه است
    اگر خاموش بنشینی گناه است
    متقابلاً انسان باید از شنیدن پندها و نصایح دیگران در مورد عیب های خود نرنجد بلکه نشان دادن عیب ها و زشتی هایش توسط دوستان و معاشران خود را به مثابه هدیه ارزشمندی بداند و از آنان از این بابت سپاسگزار باشد.
    از صحبت دوستی برنجم
    کاخلاق بدم حسن نماید
    عیبم هنر و کمال بیند
    خارم گل و یاسمن نماید
    کو دشمن شوخ چشم ناپاک
    تا عیب مرا به من نماید

8. کاربر فعال

امتیاز دستاورد:
    113
    یک زمانی کفشهای قایقی مد بود . هنوز هم هستند آقایانی که از این نوع کفش استفاده میکنند . یادم هست در یک مقطعی برای خرید کفش ، تقریبا تمام کفش فروشی های اصفهان را گشتم . اما متاسفانه به هر مغازه ای مراجعه کردم ، فقط مدلهای مختلف کفش قایقی بود و من ناچار چند ماه با همان کفشهای کهنه سر کردم تا اینکه برای انجام کاری به تهران رفتم و آنجا کفش دلخواه و مورد نظرم را پیدا کردم . مد روز و انتخاب اکثریت آقایان ایجاب میکرد که تقریبا تمام کفاشی های مردانه ، روی همان مدل کار کنند و بازار پر بود از انواع مدلهای کفش قایقی . اما من هیچ وقت نخریدم و نپوشیدم . با نخریدن و نپوشیدن من ، نه آن مدل کفش منسوخ شد و نه صاحبان فروشگاه های کفش ، ورشکسته شدند .

با اینکه خیلی از آشناهای خودم از آن مدل کفش استفاده می کردند و بارها و بارها از زبان خودشان شنیدم که به دلیل تنگی و باریکی قسمت پنجۀ کفش ، پاهایشان دچار درد و ناراحتی است ، اما برایشان رساله ننوشتم و روضۀ کفش قایقی هم نخواندم .
    فقط نخریدم و نپوشیدم .

من خودم شخصا از خالکوبی خوشم نمی آید .
    پس باید جار بزنم آهای آدمها ! کسی خالکوبی نکند ، چون من خوشم نمی آید ؟
    من نمیدانم این چه مرضی هست که برخی ، دوست دارند برای همه چیز رساله بنویسند ؟ و خود را صاحب نظر و صاحب رساله بدانند ؟

همۀ دنیا گام در راه پیشرفت گذاشته اند . حتی اون بومبا بومبا های آفریقا . اما ما هنوز اندر خم این کوچه ایم که با پای راست به مستراح وارد شویم یا پای چپ ؟ بعد هم اسمش را بگذاریم آداب فقهی و دینی .

یارو می خواهد خالکوبی کند . خب بکند . به من چه ؟
    آقا مریضی می آورد و دچار دپرس می شود . خب به تو چه ؟

من هر وقت به قیافۀ تتلو نگاه میکنم ، حالت تهوع بهم دست میده .
    اما آیا قیافۀ تتلو ، برای 16 میلیون طرفدارش هم تهوع آور است ؟
    نه البته که نیست . حالا من باید چه خاکی بر سر مبارکم بریزم ؟ بشینم 16 میلیون دختر و پسر را امر و نهی کنم ؟ خوب یا بد ، تشخیص اون 16 میلیون این است که دوستش دارند . خب داشته باشند . به من چه .

و اما نتیجه : به جای اینکه بنشینیم هی شاخ و برگ بدی را بتکانیم ، کمی هم به این اندیشه کنیم که اصلا این درخت بدی را کی کاشت ؟

خال کوبی اگر بد است ، باید ببینیم چرا اکثریت جامعۀ جوان ما این بدی را طواف میکنند ؟

وقتی یک جامعه را به اسم دین و مذهب در تنگنای این را بکن و آن را نکن و این را بخور و آن را نخور و این را بپوش و آن را نپوش .... قرار بدهی ، آیا نباید از همان جامعۀ جوان ، انتظار عصیان داشته باشی ؟

عصیان که همیشه با چوب و چماق نیست . گاهی نیز با تمرد و نافرمانی ، جلوه میکند جناب شیخ . و آن روز ، فتوای تو ، اندازۀ کشک هم ارزش نخواهد داشت . همین .

کوکی♥❄، Soheil، DaniyaL و 2 نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  9. مدیر بازنشسته☕

امتیاز دستاورد:
    113
    حرفه:
    دانشجو
    با سلام
    دوست عزیز بنظرِ شما کسی که سیگار میکشه خودش نمیدونه که براش ضرر داره ؟ :p
    قطعا میدونه !
    ولی فلسفه زندگی هرکسی فرق میکنه
    یکی سیگار کشیدن براش لذت بخشه یکی نماز خوندن...
    برام تعجبه که هنوز خیلی از ماها متوجه نشدیم هرکسی مسئول زندگی خودشه و هیچکسی حق دخالت نداره...
    بهتر نیست بجای تذکر به دیگران یا بیمار شمردن اونا همین وقتو واسه بهتر شدن زندگیه خودمون بزاریم ؟
    @};-

کوکی♥❄، Anoosh، Wild Child و یک نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  10. کاربر ویژه ゚・*.✿کاربر فعال✿.*・゚ ~✿~

امتیاز دستاورد:
    118
    آدم سیگاری مثل بیماریه که احتیاج به کمک اطرافیانش داره تا بتونه از این دام نجات پیدا کنه . خودش نمیتونه تصمیم بگیره . کمک نکردن به آدم سیگاری باعث میشه همیشه سیگار بکشه و نابود بشه .
    من که نمیتونم ببینم . حتی ممکنه پاکت سیگارشو زیر پا له کنم .

وضعیت موضوع:
موضوع بسته شده است.