1. مهمان گرامی، جهت ارسال پست، دانلود و سایر امکانات ویژه کاربران عضو، ثبت نام کنید.
    بستن اطلاعیه

صحبت های علي دايي پس از استعفا

شروع موضوع توسط Mohammad ‏19/12/10 در انجمن لیگ ایران

1. Founder

امتیاز دستاورد:
    113
    صحبت های علي دايي پس از استعفا

در زندگي ورزشي‌ام ممكن است در چنين شرايطي قرباني ناكامي‌ها شده باشم اما اكنون خودم تصميم به جدايي مي‌گيرم تا فردا روز دوباره قرباني نشوم. از پرسپوليس مي‌روم تا اين تيم به آرامش برسد، شايد فوتبال با نبودن دايي‌ها بهتر شود.
    علي دايي گفت: از پرسپوليس مي‌روم تا مثل دفعات قبل قرباني ناكامي‌ها نشوم و پرسپوليس با آرامش به كارش ادامه دهد.

به گزارش ايسنا، سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس پس از شكست سنگين 4 بر يك برابر صبا از سرمربي‌گري پرسپوليس استعفا كرد و در نشست خبري پس از بازي گفت: ما اصلا خوب نبوديم. اما معتقدم بازيكنان پرسپوليس توانمندي‌هاي زيادي دارند.

من با باشگاه پرسپوليس قطع همكاري مي‌كنم و تصميمم را هم به طور جدي گرفته‌ام، فكر مي‌كنم در اين شرايط نمي‌توانم به اين تيم كمك كنم. من براي خدمت به اين تيم و كمك آمده بودم اما اكنون كه فكر مي‌كنم حضورم فايده‌اي براي اين تيم ندارد، از اين تيم مي‌روم.

وي افزود از تمام طرفداران اين تيم ممنونم كه در اين مدت من را تحمل كردند. پرسپوليس نتيجه نمي‌گيرد و آن‌ها شعار مي‌دهند و حق دارند. آخر چند بازي را بايد باخت؟! با تعداد باخت‌هاي زيادي كه ما داشتيم بايد بدتر از اين‌ها را امروز مي‌شنيدم. من دست تك تك هواداران را مي‌بوسم و اميدوارم پرسپوليس در تعطيلات پيش رو بتواند با آمادگي خوبي با كادر فني جديدش برسد.

دايي با بيان اين كه دليل ناكامي پرسپوليس را تنها مسائل فني مي‌داند، ادامه داد: عدم نتيجه‌گيري پرسپوليس به خاطر مسائل فني است و من هم مسوول مستقيم فني اين تيم هستم كه تمام اين شكست‌ها را به گردن مي‌گيرم. بازيكنان من كه نمي‌خواستند ببازند، امثال دايي‌ها مي‌آيند و مي‌روند.

به هيچ وجه نمي‌توانم قبول كنم كه پرسپوليس در يك بازي خانگي هيچ كار ساده‌اي انجام ندهد و مثل آب خوردن گل بخورد. اين يعني كار فني تيم ايراد دارد.

دايي گفت: منتظر قبول يا عدم قبول استعفايم نمي‌مانم، فردا (دوشنبه) استعفايم را به صورت كتبي به سرپرست باشگاه ارائه مي‌دهم تا دست‌شان باز باشد هر كسي را مي‌خواهند بياورند و هيچ تبعات مالي گريبانگير پرسپوليس نخواهد بود. من تمام سعي‌ام را در پرسپوليس براي موفقيت اين تيم انجام دادم اما شايد نهايت توان من همين است. شايد اگر امثال علي دايي در فوتبال ايران نباشند، برايش بهتر باشد.

سرمربي مستعفي پرسپوليس با تاكيد بر اين كه هيچ توطئه‌اي در به وجود آمدن اين شرايط در كار نبود، گفت: من بازيكنان باشرفي در پرسپوليس داشتم. آن‌ها همه كار براي پرسپوليس انجام دادند و زحمتشان را كشيدند اما متاسفانه نتيجه نگرفتيم.

دايي با بيان اينكه فضاي امروز استاديوم در مقايسه با روزي كه تيم ملي برابر عربستان باخت و دايي از سرمربي گري تيم ملي بركنار شد به هيچ وجه قابل مقايسه نيست، گفت:‌ به هيچ وجه حسي را كه امروز دارم با حسي كه در آن روز داشتم نداشتم. الان حس ديگري دارم و فكر مي‌كنم بهتر است نباشم.

شرايط آن زمان فرق مي‌كرد و نمي‌توانيم آن‌ها را مقايسه كنيم. با تمام وجودم از پرسپوليسي‌ها عذرخواهي مي‌كنم و شرمنده‌ام كه باعث ناراحتي‌شان شدم. من هيچ چيزي را نمي‌خواهم توجيه كنم.

در زندگي ورزشي‌ام ممكن است در چنين شرايطي قرباني ناكامي‌ها شده باشم اما اكنون خودم تصميم به جدايي مي‌گيرم تا فردا روز دوباره قرباني نشوم. از پرسپوليس مي‌روم تا اين تيم به آرامش برسد، شايد فوتبال با نبودن دايي‌ها بهتر شود.

وي با بيان اين كه اين جمله‌اش به منزله خداحافظي از دنياي مربي‌گري فوتبال نيست گفت: به هيچ وجه از دنياي مربي‌گري فوتبال خداحافظي نمي‌كنم اما الان در شرايطي هستم كه فكر مي‌كنم بايد بروم.

وي از حمايت‌هاي حبيب كاشاني تشكر كرد و گفت: مديريت هميشه از من حمايت كرده و ما هيچ وقت تنها نبوديم و هيچ مشكلي نداشتيم.

دايي همچنين گفت: چهار روز براي اين بازي كار كرده بوديم. روي گل‌هايي كه خورديم بارها به بازيكنانم تذكر داده بودم. آن‌ها در تمرين‌ها عملكرد موفقي داشتند. ما اصلا در بحث آفسايد گيري مشكلي نداشتيم. هميشه پيش از بازي‌ها تذكرات فني را به آن‌ها مي‌دهم. اما به هر حال نتيجه نگرفتيم و من شرافت بازيكنانم را نمي‌فروشم و تمام مسووليت شكست را بر گردن مي‌گيرم.

وي افزود: 5 شكست متوالي در تاريخ بازي‌هاي پرسپوليس بي‌سابقه بوده است و طبيعي است شما هم منتظر استعفاي من بوديد. استعفا دادم تا كسي نگويد دايي در پرسپوليس به دنبال پول است. مي‌توانيد از مسوول مالي باشگاه هم بپرسيد و او تاييد مي‌كند كه من كمترين دريافتي را در مدت كاري‌ام داشته‌ام.