1. مهمان گرامی، جهت ارسال پست، دانلود و سایر امکانات ویژه کاربران عضو، ثبت نام کنید.
    بستن اطلاعیه

همه چیز در مورد اولین سفر به ماه

شروع موضوع توسط asbesefid ‏25/1/23 در انجمن فیزیک و نجوم

1. کاربر حرفه ای

امتیاز دستاورد:
    113
    .
    فضا نوردان آپولو همراه خود وسیله ای بنام دوزیمتر یا دوز سنج داشتند که میزان اشعه وارده به آنها را هنگام عبور از کمر بند ون آلن اندازه گیری می‌کرد
    بعد از اینکه میزان اشعه وارده به فضانوردان اندازه گیری شد معلوم شد میزان اشعه دریافت شده هنگام عبور از کمربندهای ون آلن، خیلی کمتر از آن‌ چیزی است که پیش‌تر گفته می‌شد و اشعه چندانی به انها برخورد نکرده .کارگران مراکز هسته ای در سال مقادیری اشعه دریافت می‌کنند که اشعه دریافتی فضا نوردان خیلی کمتر از کارگران مراکز هسته ای بوده . هیچ یک از فضا نوردان دچار عوارض و بیماری های دریافت اشعه نشدند
    البته سرعت عبور آنها نیز از این کمربند تشعشعی بسیار زیاد بوده و زمان زیادی در داخل کمربند ون آلن نبوده اند
    در ضمن عبور از کمربند ون آلن در راه سفر به ماه هیچ ربطی به کشفیات و مطالعات اعماق اقیانوس ندارد و اون علم جداگانه ای است که تاکنون پیشرفت های خیره کننده ای داشته است
    خواهشمند است ایراد های دیگر را که بنظرتون می‌رسد و یا شنیده اید یکی یکی مطرح فرمائید تا اگر توانستم جواب بدهم

*Sajjad* از این پست تشکر کرده است.
  2. کاربر فوق حرفه ای ~✿~

امتیاز دستاورد:
    121
    خ
    خب جواب شما برای من قابل قبول نیست چون طبق تحقیقات فعلی شدت تشعشعات بالاس ، اگر مقاله ای دارید که برخلاف این هست لطفا برام ارسال کنید
    در ضمن من دارم میگم ادعا دارند تونستن تا سطح ماه برن
    و خب فشار زیاد خروج و ورود به جو رو تحمل کنن
    چطور نمیشه زیردریایی رو ساخت که بتونه فشار آب در عمق اب رو تحمل کنه ؟
    در کل هرانچه شما در جواب میگید پاسخ هایی هست که خود دانشمندان ناساس

3. کاربر حرفه ای

امتیاز دستاورد:
    113
    با سلام
    پخش کردن یک دروغ ممکنه ولی خیلی زود یا دیر دروغ بودن مطلب بر همگان ثابت میشه ،
    هم اکنون ماهواره هائی که از نزدیکی ماه عبور میکنند و یا در مدار ماه در حرکتند در تصاویر ارسالی آنها می‌توان رد برجامانده از حرکت فضانوردان بر سطح ماه، ابزارهای تحقیقاتی و بقایای ماه‌نشین‌های به کار رفته در ماموریت‌های آپولو و هم‌چنین خودروی ماه‌نورد و ردهای موازی چرخ‌های این خودرو را بر سطح ماه دید که کاملا با عکسهائی که بیش از ۵۰ سال فبل گرفته شده و از ماه به زمین آورده شده اند مطابقت می‌کنند

خواهشمند است در توضیحاتتون در باره مسائل جهانی و هرم غذایی و سیاست بازی و جنایات دولت ها و غیره بحث نکنید و تنها اشکلات و سوالات راجع به سفر به ماه را مطرح کنید تا به کمک همدیگه به نتیجه برسیم که سفر به ماه یک واقعیت حیرت انگیز است .

بسیاری از افرادی که در دام فرضیه توطئه می‌افتدند، ساعت‌ها و ماه‌ها تصاویر ارسالی فضانوردان از ماه را به دنبال نشانه‌ای از خطا زیر و رو می‌کنند و آن قدر به این مساله حساسیت نشان می‌دهند که فراموش می‌کنند به چه تصاویر خیره‌کننده و الهام‌بخشی می‌نگرند. داستان سفر به ماه حتی از سوی دشمن اصلی آمریکا در آن زمان که چهار چشمی مراقب فضا بود، انکار نشد. این سفر نه برای ناسا که برای بشریت الهام‌بخش و مهم بود

4. کاربر حرفه ای

امتیاز دستاورد:
    113
    سرعت سفینه ای که به ماه میرفت حدود چهل هزار کیلومتر در ساعت بوده و در زمان بسیار کمی (شاید چند ثانیه )از کمر بند ون آلن عبور کرده و علاوه بر آن سفینه و لباس فضانوردان تا حدودی زیادی از ورود تشعشعات به سفینه جلوگیری می‌کرده
    همانطور که عرض کردم دوزیمتر ها اشعه چندانی را که مضر باشد ثبت نکرده بوده اند و الته معلومه که حرف ناسا است و کس دیگری به این اطلاعات دسترسی نداشته و ندارد ولی اگر دروغ میگفت فضا نوردان خیلی هاشون دچار عوارض ناشی از اشعه رادیو اکتیو می‌شدند که هیچکدام چنین عارضه ای پیدا نکرده اند

آخرین ویرایش: ‏28/1/23
  5. داره راه میوفته!

امتیاز دستاورد:
    28
    خوشبختانه توی همین مدت کم
    چند مطلب مفید دیگر به مبحث اضافه شده
    ولی با همۀ مفید بودنش ، باز هم مزین به همان نقص قبلی هستند
    مثال : بانو نور می فرمایند :
    « من حرفهای شما را قبول ندام »
    یا
    « در کل هر آنچه شما در جواب می گید ، پاسخ های خود دانشمندان ناسا است »
    همین دو مورد فعلا :
    یه وقتی باید طرف مقابل استدلال علمی بیاورد برای حرفهایش ،
    یه وقتی هم طرف مخالف .
    فرض کنیم ما یه بحثی شروع کردیم در مورد صحت وجود جهنم
    بانو نور برای اثبات وجودی جهنم در مبحث ،
    آیاتی از قران را استناد میکنند
    الان اگر بنده در پاسخ ایشان بگویم :
    استناد شما به جایی و یا منبعی است که من آن را قبول ندارم
    چون قرآن را که خود خدا با قلم و دست خط حودش ننوشته
    طبق استناد تاریخی
    توسط کسی یا فرشته ای و یا هر منبعی ، به انسانی گفته شده
    و تازه بعد از 25 سال از فوت همان انسان ( رسول )
    به دست عده ای کاتب نوشته شده . پس شما باید سندیت خدایی بودن خود مصحف را برای من ثابت کنید
    بعد که توانستید آن را به من ثابت کنید
    تازه اونوقت می توانید به آن مصحف ( قران ) استناد کنید .
    اونوقت بانو نور چگونه میتوانند به من ثابت کنند که مصحف کلام خداست ؟
    هیچ راهی برای اثباتش نخواهند داشت
    چون بنده بنا را بر قبول نکردن تمامی اسناد ایشان گذاشته ام .
    و با این کار ایشان را در عجز مطلق قرار داده ام .
    این نوع شیوه در بحث ، قابل قبول نیست
    حداقل اگر خودمان دلیل علمی و قانع کننده برای طرف مقابل ارائه نمیدهیم
    باید برای طرف مقابل راهی باز کنیم تا ایشان بر اثبات موضوع مطروحه دستشان باز باشد .
    مثلا بگوییم : آقای فلانی اگر مستندات فلان دانشگاه را که نزدیکی تنگاتنگی با تحقیقات ناسا دارد ،
    ارائه بدهید ، برای من تا حدود 80 درصد قابل قبول است .
    ولی وقتی از بیخ و بنیان و از ریشه موضعیت مبحث را ویران میکنیم ، در آن صورت اصلا بحثی باقی نمی ماند که به مبحث تبدیل شود .
    امریکا را قبول ندارم
    ناسا را قبول ندارم
    و مابقی را هم قبول ندارم
    علوم اینها را هم قبول ندارم
    چون دروغ می گویند . چون اصلا پنجاه سال پیش نمیتوانست چنین علمی وجود داشته باشد
    و ....
    و ...
    خب میشه خواهش کنم فعلا اون گوشی امریکایی ، یا استفاده شده از تکنولوژی امریکایی را
    فعلا بیندازید توی پارچ آب
    و با طبل و دود در اینجا و با علامت مورس مطلبتان را بنویسد ؟
    هیچ چیز غرب را قبول ندارم ، چون دروغ محض است
    اما با همۀ تکنولوژی غرب به خود غرب می تازم .
    به نظرم کمی بی انصافی است که ما به طرف مقابلمان ، هیچ فرصتی برای اثبات یا برای دفاع ندهیم .
    جناب کاربری اسب سفید نیز مدرکی آورده اند در رابطه با اثر تشعشع کیهانی ، که گویا از اعتبار صد در صدی برخوردار نیست .
    ولی همین که بنده خدا رفته و گشته و آورده ، حداقل از این جهت قابل تقدیر است .
    پس به جای کوبیدن با پتک توی سر بنده خدا
    ایشان را به اسناد معتبر تری ارجاع بدهیم .
    هر چند که من شخصا اگر اطلاعات محدودی در مورد موضوعی داشته باشم
    قبل از جمع آوری اطلاعات وسیع در آن مورد
    هرگز دست به شناسایی موضوعی که برای خودم مبهم است نمیزنم و آن را در معرض فکری دیگران هم قرار نمیدهم
    که اگر احیانا اشتباهی در شناساندن موضوع داشته باشم ، مسئولیت اتقال مطالب غلط یا اشتباه ، مستقیما به عهدۀ من خواهد بود .

خب ، بانو نور گرامی
    برای اینکه کمکی به ایجاد کنندۀ تاپیک باشد
    شما لطف کنید مستندات خود را در رابطه با « تحقیقات فعلی شدت تشعشعات را بالا نشان میدهد » ارائه بفرمائید تا شاید طرف مقابلتان قانع شوند .
    با تشکر از بزرگواران .

мσσηღ، *Sajjad* و asbesefid از این ارسال تشکر کرده اند.
  6. Game Developer کاربر ارزشمند❤

امتیاز دستاورد:
    113
    حرفه:
    برنامه نویس بازی های کامپیوتری و موبایل
    دقت داشته باشیم که نمیشه همه چیز رو اثبات کرد و در نهایت تا جایی همه این مستندات صرفا برای این هست که فرضیه ها داخل ذهن ما شکل بگیره ، نباید به این شکل باشه که اصل بر صحت سفر به ماه هست مگر اینکه مثال نقض آورده بشه ، من تا به اینجا همونطور که گفتم اصلا هدفم آوردن دلایل علمی نبود چون به این نتیجه رسیدم که علم رو خیلی راحت به مردم دنیا تحمیل میکنن من یه مثال زدم ار هرم غذایی زدم ، نمیخواستم بحث رو به حاشیه ببرم بلکه هدفم اینه که احتمال دروغ بودن یه چیزی که همه مردم به سادگی باور کنند و همه دانشمندای دنیا هم بهش اعتراف کنند چقدر بالاست ، سفر به ماه رو از یه روش دیگه ای نشون بدم ، متاسفانه اون روش هم به جایی نمیرسه چون همیشه دنبال مدرک هستیم برای اثبات چیزی که خودش مدرک کافی نداره جز نشریات و محتوایی که ساخته
    اگر شما میتونید جز محتوایی بیارید که به ناسا ختم بشه و سفر به ماه رو اثبات کنه میتونیم بررسی کنیم ، ولی وقتی یه محتوا توسط ناسا بیرون اومده چطور میشه مبنا قرار بگیره و به کمک ما بیاد که میخوایم عدم سفر به ماه و دروغ بودن همین ناسا رو اثبات کنیم ؟
    ناسا ادعایی کرده که هیچ کشوری تو دنیا نمیتونه انجام بده جز اینکه خودش مدعی هست حتی چین و روسیه هم چنین ادعایی نکردن ، باز هم میگم اگه واقعا اون زمان چنین سفینه ها و شرایطی رو محیا کردن و تونستند برن ، دوباره نرفتنشون واقعا با عقل جور در نمیاد

حالا اگه همه موافق باشید کم کم بعد از یه سری صحبت های دیگه بریم سراغ اسناد های علمی و منم اماده میکنم تا چند روز آینده آروم آروم ارائه میدم و در نهایت هم وضعیت فعلی سفینه های فضایی امریکایی ناسا رو بررسی میکنیم

7. کاربر حرفه ای

امتیاز دستاورد:
    113
    جناب سجاد با عرض سلام و تشکر
    البته من وشما یا امثال ما نمیتوانیم از خود اظهار نظر کنیم و دلایل بیاریم و بایستی به عرف جامعه جهانی نگاه کنیم که در این موارد چگونه به حقیقت دسترسی پیدا می‌کنند
    از نظر شما که حرفای ناسا همه دروغ و توطئه جهانی است
    روسیه و چین هم که دشمنان درجه یک آمریکا بوده و هستند با امریکا دست به یکی شده و توطئه کرده اند تا هرچه بیشتر بر مردم جهان اجحاف کنند .
    اروپا هم که همان نوکر آمریکا است
    دانشگاه ها هم که وابسته به همین جنایتکاران شرقی و غربی هستند
    اگر اینجور بخواهیم بد بین باشیم و به هیچکس و هیچ جا اعتماد نکنیم کلیه امور روزمره ما و اعتقادات و دین و آئینمون هم دچار همین سرنوشت میشه و چیزی برامون باقی نمیمونه

پس بدیهی است که ناسا با مدارک و عکس ها و فیلم‌های متعدد و پخش مستقیم سفر به ماه در تمام جهان و بسیاری مدارک دیگر منجمله عکسهای جدید از محل فرود درماه توسط ژاپن و کشور های دیگر مدارک کافی در اختیار جهانیان گذاشته تا این سفر را باور کنند و هیچ جای تردید باقی نگذاشته

دوم آنکه روسیه مخصوصا در زمان سفر انسان به ماه دشمن قسم خورده آمریکا بوده و جنگ سرد بین آنها در جریان بوده و از کوچکترین وقایع برای رسوا کردن یک دیگر استفاده می‌کرده اند اما با این حال در همان اوج جنگ سرد که همه کارهای آمریکا را زیر نظر داشت این سفر را تکذیب نکرد و هنوز هم بعد از ۵۰ سال تکذیب نکرده اونوقت خانم خواهر نور می‌فرمایند آمریکائی ها از روسیه آتو داشتند و باعث شده حرفی نزنند و شما هم که میفرمائید با آمریکا مشغول توطئه جهانی هستن

عوض اینکه از تلاش این دانشمندان و مردان شجاع درس بگیریم و فعالیت کنیم ما هم مثل آنها باشیم و به اهداف بالاتر از آنها برسیم به مسخره کردن آنها مشغولیم
    ویل لکل همزه لمزه

8. کاربر فوق حرفه ای ~✿~

امتیاز دستاورد:
    121
    جوا
    خودت جواب خودتو در پراگراف دومت دادی بنده صحبتی ندارم ^_^

9. Game Developer کاربر ارزشمند❤

امتیاز دستاورد:
    113
    حرفه:
    برنامه نویس بازی های کامپیوتری و موبایل
    اسب سفید عزیز

نه هدف از بحث این نیست که بگیم کل ساختار امریکا فیک هست و هیچ فناوری ای ندارن ، من سعی دارم نشون بدم که آمریکا چطور از نفوذ تبلیغاتی و فرهنگی خودش استفاده میکنه که خودش رو ابرقدرت نشون بده و رویای آمریکایی رو به مردم دنیا قالب کنه ، مطمئنا فناوری آمریکا از همه کشور های دنیا بالاتره علتش هم این نیست که اونا خیلییی بهتر تلاش کردن یا خیلی خفن تر هستند و ما باید ازشون یاد بگیریم بلکه بالعکس ، باید دقیقا خلاف کار اون ها عمل کنیم ، کاری که آمریکا انجام داد استعمار کشور های دنیا بعد از جنگ جهانی بود این کار هم مثل انگلیس با فتح زمین های اون کشور ها انجام نداد بلکه با دلارش انجام داد ، اول هم با نفت شروع شد ، همین الانش هم ایران زیر استعمار آمریکاست با دلارش ، بعد از اون با ثروتی که به دست آورد اومد خودش رو روز به روز قوی تر کرد ، نوابغ همه کشور های دنیا رو جذب کرد و برد پیش خودش جمع کرد ، به نظر شما این روش جالبیه که باید ما هم یاد بگیریم ؟ خود آمریکایی ها چند درصد ناسا رو هم تشکیل میدن ؟اگه بنا بر مشارکت جهانی هست چرا همه علم و دانش این قضیه در نهایت پیش آمریکایی ها میمونه و کشور های دیگه باید بصورت نماینده باشند ؟

برای شما عجیب نیست که تعداد کشور هایی که میتونن ماهواره به فضا ارسال کنن هنوز دو رقمی نشده ولی کشور های شرکت کننده در این کار بالای 20 تا هست ؟
    حتی امارات خاک بر سر هم چند سال پیش ماهواره فرستاد به فضا ولی واقعا چند درصدش کار خودش بود ؟ هر بخش کار رو یه کشوری انجام داد و اسمش خورد به نام امارات این واقعا معنای مشارکت جهانی هست که آمریکا درست کرده ؟

این فقط برده داری مدرن هست ، مثل این میمونه من برم تو یه روستای دور افتاده منابعشون رو به یه روشی بالا بکشم یه کافی نت بزنم ، بعد همه افراد باهوش روستا رو جذب کنم پیش خودم و روز به روز قوی تر بشم ، این طوری چه کسی میتونه با من هم راستا قوی بشه یا مثل من پیشرفت کنه ؟

عزیز در رابطه با ژاپن و حتی کل اروپا شما اگه آشنایی دارید بپرسید مطمئنم تعجب میکنید که تا چه حد تمام ساختار این کشور ها زیر نظر آمریکا مدیریت میشه ، تمام تبادلات مالی باید یه نسخه برای بانک مرکزی آمریکا ارسال بشه ، فکر میکنید کشوری که تا این حد زیر دست آمریکاست صحبتش میتونه چیزی جز خلاف گفته ها باشه ؟ اصلا محتوای صحبتش رو از کجا بیاره ؟ به ناچار از همونجا تهیه میکنه

===================

در رابطه با روسیه و چین من توضیح دادم علت تکذیب کردن رو چند تاپیک عقب تر ، شما جواب اون متن رو ارسال کنید
    بصورت خلاصه میگم :
    * نفوذ تبلیغاتی آمریکا در دنیا مثل نوشتن مقاله ، ساخت فیلم ، ایجاد محتوا بسیار بسیار همین الانش هم بیشتر از چین و روسیه هست ، این کشور ها اصلا از این نظر صداشون به جایی نمیرسه ، اگه روسیه میتونست چیزی رو اثبات کنه حقانیت جنگ و حمله خودش به اوکراین رو به دنیا اثبات میکرد که در حد 1 درصد هم نتونست
    * آمریکا خیلی وقته خودش رو به عنوان ابر قدرت جا انداخته و اون شوروی هم که میگی متلاشی شد مشکلات بسیاری داشت ، آمریکا با فرضیه سفر به ماه خودش نیومد با یه دولت مبارزه کنه که یه دولت هم بخواد جوابش رو بده ، اومد ذهن ادم ها رو تسخیر کرد و روش مقابله اش هم باید به همین صورت میبود که رو ذهن آدم ها اصلاح صورت بگیره که این کار همین الان هم از روسیه و چین بر نمیاد چه برسه به اون زمان که رویای آمریکایی کل دنیا رو گرفته بود
    * دولت ها در نهایت به فواید مالی کار نگاه میکنن فلسفه یه دولت یا حکومت این نیست که بیاد مسائل علمی ورود پیدا کنه و اونا رو به چالش بکشه ، شما وقتی میگید روسیه و چین اعتراضی نکردن این جور به نظر میرسه که میخواید رئیس جمهور روسیه و چین رو جلوی سیستم رسانه ای آمریکا قرار بدید که این دو تا اصلا به هم نمیخورن اگر یه مدت پست های سیاسی رو ببینید کامل مشخص میشه این قضیه

من امروز اولین اسناد مربوط به رفتن به ماه رو هم ارسال میکنم

10. داره خودمونی میشه!

امتیاز دستاورد:
    93
    به نظر من زمین هم گرد نیست ناسا دروغ گفته.
    از این آمریکاییا هرچی بگی برمیاد.