1. مهمان گرامی، جهت ارسال پست، دانلود و سایر امکانات ویژه کاربران عضو، ثبت نام کنید.
    بستن اطلاعیه

شهری است پرکرشمه و موشان ز شش جهت

شروع موضوع توسط NILAY ‏20/9/22 در انجمن دیدنی و شنیدنی

1. کاربر حرفه ای

امتیاز دستاورد:
    113

شهری است پرکرشمه و موشان ز شش جهت

تصویری از جولان موش‌‏ها در تهران
    پشت در اتاق عمل ایستاده بودم. دو لایه ماسک بر صورت داشتم، خیره به در اتومات برقی که هر چند ثانیه یک بار باز و بسته می‌‌شد، انتظار می‌‌کشیدم. انتظاری جانکاه که قرار و طاقت و هوش از من برده بود. ناگهان احساس خفگی کردم. با التماس و درخواست وضعیت مریضم را از مسئول خدماتی که توی اتاق عمل برو و بیایی داشت پرسیدم. رفت داخل و خیلی زود بیرون آمد و گفت عمل هنوز شروع نشده است. برای اینکه نفسی تازه کنم به خیابان آمدم. وسط بلوار نشستم، خواستم سیگاری آتش کنم، ماسک را روی یک گوشم گیر انداختم. ناگهان باد زد و کش ماسک از پشت گوشم در رفت، آمدم ماسک را بگیرم فندک از دستم لیز خورد و توی راه آب افتاد. دور و برم را نگاه کردم تا از یک نفر آتش بگیرم. پرنده پر نمی‌‌زد. آستین بالا زدم و در راه آب را با شاخه شکسته‌‌ای بلند کردم. چراغ قوه موبایلم را توی گودال انداختم و ناگهان با انبوهی چشم تنگ و پوزه خیس روبه‌رو شدم. من خود به چشم خویشتن دیدم که موش‌‌ها بی‌‌اعتنا به حضور من با فندکم دست رشته بازی کردند و به انتهای سیاهی بردندنش. ظاهرا بین 50تا 70میلیون موش نروژی در فاضلاب تهران، شهر موش‌‌ها ساخته‌‌اند. بعد از آلودگی هوا دومین معضل شهر ما، موش‌‌ها هستند. طبق آمار شهرداری تهران، میزان شکایت شهروندان از حضور موش‌‌ها در سطح شهر 35درصد کاهش داشته است. با این حال نگران نباشید فارغ از آمار شهرداری کافی است بعدازظهری برای لختی آسایش خودتان را میهمان طولانی‌‌ترین خیابان خاورمیانه کنید و ببینید که شهری است پرکرشمه و موشان ز شش جهت جولان می‌‌دهند