1. مهمان گرامی، جهت ارسال پست، دانلود و سایر امکانات ویژه کاربران عضو، ثبت نام کنید.
    بستن اطلاعیه

زندگی را سخت نگیریم

شروع موضوع توسط NILAY ‏27/7/22 در انجمن سبک زندگی

1. کاربر حرفه ای

امتیاز دستاورد:
    113
    ایرباس 380 در حال عبور از اقیانوس اطلس است.
    این هواپیما به طور مداوم با سرعت ۸۰۰ کیلومتر در ساعت پرواز می کند؛ ناگهان یک جت جنگی با نهایت سرعت ظاهر می شود.
    سرعت خلبان جنگنده جت کاهش می یابد ، به کنار ایرباس می رسد و با بیسیم از خلبان هواپیمای مسافربری سوال می کند: " با ایرباس، پرواز خیلی خسته کننده است، اینطور نیست؟
    حالا یه نگاه به من بنداز "
    بعد ، خلبان جت بصورت عمودی هواپیمای خود را بالا می بَرَد ، با سرعت به ارتفاع گیج کننده ای می رسد ، و سپس تقریباً تا سطح دریا در شیرجه ای نفس گیر فرود می آید.
    او دوباره کنار ایرباس می چرخد و می پرسد : "خوب ، چطور بود؟"
    خلبان ایرباس پاسخ می دهد : "بسیار چشمگیر و عالی بود لذت بردم !!!
    اما حالا تو نگاه کن !"
    خلبان جت باتمام دقت ، ایرباس مسافربری را تماشا می کند ، اما تا یک ربع ساعت هیچ اتفاقی نمی افتد . ایرباس به مسیر مستقیم با همان سرعت ادامه می دهد. پس از ۱۵ دقیقه خلبان ایرباس به خلبان جت می گوید : "خوب ، چطور بود؟"
    خلبان جت که گیج شده بود می پرسد : مگه چه کار کردی؟ تو که کاری نکردی ؟!
    خلبان ایرباس می خندد و می گوید : "من از جایم بلند شدم ، قدری نرمش کردم ، برای استفاده از سرویس به عقب هواپیما رفتم ، سپس یک فنجان قهوه و یک شیرینی شکلاتی خوردم !!! "

وقتی جوان هستید ، سرعت و آدرنالین ، عالی به نظر می رسد . اما با افزایش سن و عاقلتر شدن ، می آموزیم که راحتی و آرامش مهمتر است.
    این را S.O.S می نامند:
    Slower, Older ,Smarter
    "کندتر،پیرتر،اما باهوشتر"

اکنون وقت آن رسیده که سرعت خود را کم کرده و از بقیه مسیر سفر لذت ببریم ، چرا که مقصد ، جایی در انتهای جاده نیست ، گاهی مقصد می تواند :
    تماشای طلوع آفتاب ،
    دیدن لبخند یک کودک ،
    شنیدن صدای دلنشین یک دوست ،
    سلام به یک عابر ،
    ایجاد امنیّت برای یک پرنده و یا
    گوش دادن به یک موسیقی باشد .
    زندگی را سخت نگیریم اخر راه خبری نیست از مسیر لذت ببریم

valentinoo از این پست تشکر کرده است.
  2. کاربر حرفه ای

امتیاز دستاورد:
    113
    هرکسی در درونِ خویش یک هستهٔ نبوغ دارد که همان نطفهٔ رسالتِ زندگیِ اوست، اگر توفیق یافت که آن را بیابد و بشکوفاند، به زندگیِ تمام دست یافته است، مهم نیست که در چه درجه‌ای از درجاتِ اجتماعی باشد.

«زندگیِ تمام» آن است که هر‌کسی پیمانهٔ خود را پُر کند؛ چه دراز عمر باشد و چه کوتاه عمر، چه برجسته و چه گمنام.

مَـأوا از این پست تشکر کرده است.
  3. عضو جدید

امتیاز دستاورد:
    3
    زندگی خودش به خودی خودش سخت هست، نباید به خودمون سخت بگیریم. از تلخی ها درس بگیریم و از شیرینی ها لذت ببریم

NILAY و مَـأوا از این پست تشکر کرده اند.