1. مهمان گرامی، جهت ارسال پست، دانلود و سایر امکانات ویژه کاربران عضو، ثبت نام کنید.
  بستن اطلاعیه

دانشمندان در صدد بازگرداندن ماموت های پشمالو به زندگی

شروع موضوع توسط m naizar ‏18/9/21 در انجمن اخبار فناوری

 1. مدير ارشد عضو کادر مدیریت ✪مدیر ارشد✪

  تاریخ عضویت:
  ‏29/7/15
  ارسال ها:
  17,635
  تشکر شده:
  79,873
  امتیاز دستاورد:
  123
  جنسیت:
  مرد
  دانشمندان در صدد بازگرداندن ماموت های پشمالو به زندگی
  [​IMG]


  یک شرکت علوم زیستی جدید اعلام کرده با استفاده از فناوری های تازه می تواند ماموت پشمالو (Woolly Mammoth) منقرض شده را به زندگی برگرداند . شرکت «Colossal» که با بخش ژنتیک دانشگاه هاروارد همکاری می کند، گفته با استفاده از الگویی گونه های انقراض یافته یا آسیب دیده را احیا می کند تا روی تغییرات اقلیمی تاثیر مثبتی داشته باشد.


  مدیر اجرایی و هم بنیانگذار Colossal، «بن لام» اعلام کرده تا به حال بشریت نتوانسته از این فناوری برای بازسازی اکوسیستم، درمان کره زمین و حفظ آینده خود از طریق بازسازی حیوانات منقرض شده استفاده کند. از این فناوری علاوه بر بازگرداندن گونه های منقرض شده باستانی مانند ماموت ها، می توان برای حفظ گونه های در خطر یا حیواناتی که انسان ها در مرگ آن ها نقش داشته اند نیز استفاده کرد.

  ماموت های پشمالو بیشتر در مناطق قطبی وجود داشتند و با انسان های اولیه که گیاهخواران مقاوم به سرما را برای غذا شکار می کردند و از عاج و استخوان های ماموت ها به عنوان ابزار استفاده می کردند، همزیستی داشتند.  [​IMG]
  این حیوانات حدود ۴ هزار سال پیش از بین رفتند و دانشمندان تا چندین دهه تکه های عاج ماموت، استخوان ها، دندان ها و موهای آن ها را برای بازیابی و تعیین DNA جمع آوری می کردند. Colossal می گوید بقایای این موجودات در قطب که دست نخورده باقی مانده، جمع آوری کرده و اکنون از ژنوم آن ها می توان حیوان دورگه فیل و ماموت به وجود آورد. این کمپانی می گوید فیل آسیایی و ماموت های پشمالو ۹۹.۶ درصد DNA مشابهی دارند.

  استاد ژنتیک دانشگاه هاروارد و یکی از مدیران شرکت، «جورج چرچ» از تکنیک های پیشگام از جمله فناوری CRISPR برای مطالعه گونه های منقرض شده استفاده می کند. او می گوید: «فناوری کشف شده و چشم انداز بزرگ پیش روی آن یعنی راه رفتن ماموت های پشمالو، می تواند فرصت های بسیار مهمی در حفاظت از طبیعت و فراتر از آن ایجاد کند. الگوهای مهاجرت گسترده ماموت های پشمالو برای حفظ محیط زیست و قطب شمال، بسیار مهم تلقی می شود. احیای جانوران می تواند باعث احیای علفزارهای قطبی و مبارزه با تغییرات آب و هوایی شود.»

  دیجیآتو
   
  N@vid از این پست تشکر کرده است.