1. مهمان گرامی، جهت ارسال پست، دانلود و سایر امکانات ویژه کاربران عضو، ثبت نام کنید.
    بستن اطلاعیه

نظر شما درباره کسانیکه از خود باد در میدهند چیست؟

شروع موضوع توسط پیاده ‏6/2/21 در انجمن دیدنی و شنیدنی

1. داره راه میوفته!

امتیاز دستاورد:
    18
    چند وقت پیش مقاله ای در این باب مطالعه کرده بودم که خیلی جالب بود
    از نظر من در تنهائی که هیچ اشکالی ندارد
    البته ادب حکم میکند خروج باد از بدن در جمع صورت نگیرد
    اما از دید علمی باد بدن باید خارج شود چه خوشمان بیاید چه نیاید
    نظر شما درباره کسانیکه از خود باد در میدهند چیست؟
    با درود خدمت همه دوستان.

بحثی که میخوام مطرح کنم، شاید بگین خیلی چیپ و سطحی هست، اما متاسفانه مشکلی هست که اکثرا باهاش برخورد منطقی صورت نگرفته !!!

خواهشا بحث را به بی احترامی نکشیم،این یک بحث کاملا جدیه که برای خیلی ها اتفاق میوفته و میخواهم آنرا از جهت یک رفتار و منش اجتماعی در این تاپیک بررسی کنیم.

بارها شده در محافل عمومی مثل مترو ،اتوبوس و .. این وضعیت برای شما و یا فرد دیگری رخ داده....

عکس العمل شما در این مورد چیه؟

1- اگر خودتان این حرکت را انجام دهید.

2- اگر دیگران این حرکت را انجام دهند.
    .
    به قول سعدی بزرگوار:

شکم زندان باد است ای خردمند
    ندارد هیچ عاقل باد در بند
    چو باد اندر شکم پیچید فروهل
    که باد اندر شکم کاریست مشکل

یکی از بزرگترین فیلسوفان این قضیه را مطرح کرده

شما قبول دارید که باد در کردن و آروغ زدن جز طبیعت انسان هست یا نه
    شما قبول دارید که اتفاقا گاهی انسان نیاز پیدا میکنه و یک چیز طبیعی هست که برای بهتر کردن عملکرد دستگاه گوارش این کار انجام بشه.
    پس تا اینجا ما منکر طبیعی بودن و حق داشتنش نیستیم.
    هر کسی حق داره که از خود باد در بده.اروغ بزنه.چون طبیعتش هست و بهش نیاز داره
    ایا این فرد میتونه در جامعه این کار را انجام بده؟یعنی بگه چون من حق دارم و جز طبیعت من هست و چون انسان هستم اینطوری به دنیا امدم.باید بیام اینکار را بکنم ؟

قبول داریم.10 درصد از ملت هستند که از اینکار لذت میبرند و خوششون میاد.خیلی ها هستند که از شنیدن صداش لذت میبرند و میخندند .

ولی 90 درصد بقیه جامعه دیگر چه؟
    ایا غیر از این هست که چندششون میشه.غیر از این هست که متنفرند.
    ایا باید به این ها سرکوفت بزنیم که وقتی یکی آروغ زد .مسخره اش نکنیم؟بهش توهین نکنم
    .اگر دیگر شورش را در اورد.حتی باهاش برخورد قانونی و فیزیکی نکنیم.؟
    ایا اگر شما روزی کسی بخواد جلو روتون اروغ بزنه.اعتراض نمیکنید و از قانون نمیخواهید که ازتون حمایت کنه؟ایا این خواسته شما معنی اروغ زدن ستیزی میده؟معنی نفرت میده.؟خود شما هم ممکنه دلتون بخواد در خلوتتون بزنید یا نزنید.
    اکی .حق شماست.اینطوری به دنیا امدید.ولی بروید تو حموم.بروید تو دستشویی بروید تو خانه خود هر کاری میخواهید بکنید.اصلا صبح تا شب آروغ بزنید و بزنید.
    فقط جامعه را مورد ازار قرار ندهید.

m naizar از این پست تشکر کرده است.
  2. کاربر حرفه ای

امتیاز دستاورد:
    113
    سعدی میفرماید یکی را از برزگان بادی مخالف در شکم پیچیدن گرفت چندانکه طاقت ضبط آن نداشت و بی اختیار از او صادر شد گفت ای دوستان مرا در آنچه کردم اختیاری نبود و بزهی بر من ننوشتند و راحتی به وجود من رسید شما هم به کرم معذور دارید.
    حریف ترشروی ناسازگار
    چو خواهد شدن دست پیشش مدار