1. مهمان گرامی، جهت ارسال پست، دانلود و سایر امکانات ویژه کاربران عضو، ثبت نام کنید.
    بستن اطلاعیه

انسان بعد از مرگ به کجا می رود چرا؟

شروع موضوع توسط Anoosh ‏11/11/20 در انجمن متفرقه مذهبی

1. کاربر ویژه ゚・*.✿کاربر فعال✿.*・゚ ~✿~

امتیاز دستاورد:
    118
    دراین بخش به مسئله معادباوری و اینکه ایا همه ی افراد به معاد اعتقاد دارند پرداخته
    می شود.اولا معاد به معنی بازگشتن می باشد و به این موضوع اشاره دارد که
    انسان بعد از مرگ دوباره به زندگی باز می گردد .ابتدا دیدگاه افراد مخالف با بازگشت مجدد را بررسی می کنیم و ببینیم ایا این افراد واقعا به معاد اعتقادی ندارند.
    درکل دیدگاه معاد در دو گروه موافقان و مخالفان وجود معاد تقسیم میشود.
    انواع دیدگاه متفاوت معاد:
    1-انسان بعد از مرگ دنیوی به نیستی می رود .
    2- انسان بعد از مرگ به برزخ می رود
    3-انسان بعد از مرگ به عالم رویا می رود.
    4-انسان بعد از مرگ تناسخ می یابد
    5-انسان بعد از مرگ به کره ایی در فضا می رود.
    (دیدگاه الوهیم)
    6-انسان بعد از مرگ به یکی از عالمهای موازی می رود.
    7-انسان بعد از مرگ بیهوش می شود و تا وقوع قیامت هیچ احساسی درک نمی کند
    8- انسان بعد از مرگ بازگشت ژنتیکی می یابد(از طریق تکامل طبیعی یا علم بشری)
    9- این دنیا یک خواب بیش نیست و انسان بعد از مرگ از خواببرمی خیزد
    10-انسان بعد از مرگ به خدا می پیوندد.
    همان طور که دیدید فقط یک گروه از افراد مخالف وجود معاد هستند اما علت مخالفت اینافراد چیست. اگر این سوال را از یکی از این افراد بپرسی خواهد گفت:
    نمی توانم به طور قطعی بگویم که معادی در کار نیست اما تا زمانی که خود ان را درک نکنم نمی توانم ان را بپذیرم چرا که این کار خلاف عقل است .حتی اگر هزاران دلیل برای وجود معاد بیاوری بنا به اصل عدم قطعیت که می گوید برای هر چیزی که اثبات کنی ممکن است مثال نقضی وجود داشته باشد پذیرش ان برای من ممکن نیست. اگر معادی نباشد من به ان معتقد باشم زندگی خود را بر اساس توهم پایه ریزی کرده ام
    و اگر معادی باشد ضرری نکرده ام پس باید در دنیا همیشه بدترین حالتها را نگاه کرد و انسان نباید به اینده امیدوار باشد و از اینده هم نباید هراسی داشت.
    چرا که منطقی تر این است که اینگونه به جهان بنگری.
    اگر معادی نباشد به معنی خلقت بی هدف این دنیا است و اگر در چنین جهانی گرفتار ناعدالتی طبیعت شوم و بمیرم این برای من بهتر است و همچنین من با افتخار رخت از دنیا بسته ام نه با حقارت. همانطور که مشاهده کردید حتی این گروه هم نتوانست به صراحت منکر وجود معاد شود در حقیقت یکی از گرایشهای فطری بشر ( نیاز به زنده ماندن )با پذیرش نبود
    معاد برای انسان متضاد است و این افراد با اعتقاد به اصل عدم قطعیت به سرکوب این گرایش در خود پرداخته اند. اما یک نکته در گفته های این افراد این است که از دیدگاه روانشناسی حتی خود این افراد هم با اینکه خود را موافقان اصل عدم قطعیت می دانند اما از درون این اصل را قبول ندارند و به دلیل ناتوانی از پاسخگویی خود در توضیح چگونگی هستی به این اصل پناه اورده اند.
    در بخش های بعدی این موضوع را بازتر می کنیم. با تشکر

مرهم، m naizar، M!LAD و یک نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.