1. مهمان گرامی، جهت ارسال پست، دانلود و سایر امکانات ویژه کاربران عضو، ثبت نام کنید.
    بستن اطلاعیه

آموزش کامل انتقال انجمن وی بی (vb) به مای بی بی MYBB

شروع موضوع توسط Amon Amarth ‏13/6/13 در انجمن مدیریت محتوا

1. کاربر ارشد

امتیاز دستاورد:
    113
    [KADR]آموزش کامل انتقال انجمن وی بی (vb) به مای بی بی MYBB[/KADR]

به عنوان مثال شما انجمنی دارید به این نام و میخواهید به مای بی بی تبدیل کنید .
    ht tp://localhost/vb

ابتدا انجمنی مای بی بی که میخواهید انجمن (vb) را روی آن ست کنید را مشخص میکنید . به عنوان مثال من انجمن مای بی بی با این آدرس دارم h ttp://localhost که میخواهم انجمن وی بی خودم رو روی این ست و از این پس با مای بی بی کار کنم .

[TAVAJOH]
    ابتدا یک ساب دامین ایجاد کنید و سپس مای بی بی را بر روی ساب دامین خود نصب کنید .
    [/TAVAJOH]

مرحله اول :

ابتدا از دیتابیس دو انجمن فول بک آپ تهیه کنید .

سپس باید فایل مرج merge را از سایت اصلی یا پیوست زیر دانلود و نصب کنید .

merge چیست ؟

شما با استفاده از این سیستم میتوانید انوع سیستم های انجمن ساز را به مای بی بی تبدیل کنید .
    انجمن ساز هایی که در حال حاضر با استفاده از سیستم مرج میتوانید به مای بی بی تبدیل کنید عبارتند از :

• Invision Power Board 2.1, 2.2, or 2.3
    • MyBB 1.6 (Merge multiple copies of MyBB in to the one)
    • phpBB 2
    • phpBB 3
    • SMF 1.1, 2.0
    • PunBB 1.2
    • vBulletin 3.6, 3.7, or 3.8

از جمله میتوانید با استفاده از این سیستم دو انجمن مای بی بی را با هم ادغام (یکی) کنید .

توافق نامه و مجوز استفاده از این سیستم :

یک شخص از این تشکر کرد.
  2. کاربر ارشد

امتیاز دستاورد:
    113
    پاسخ : آموزش کامل انتقال انجمن وی بی (vb) به مای بی بی MYBB

[TAVAJOH]
    بعد از دانلود مرج و قبل از آپلود کامل آن در روت انجمن ابتدا فولدر persian merge را باز کنید سپس فایل loginconvert را کپی و در پوشه پلاگین های انجمن مای بی بی خود آپلود کنید. ( جهت جلوگیری از مشکل ورود و خروج کاربران انجمن )

حال که سیستم مرج را دانلود کردید باید آن را در روت انجمن مای بی بی که ساخته اید یا داشتید آپلود کنید .
    [/TAVAJOH]

مرحله دوم :

حال شما باید فایل های سیستم مرج را فراخوانی کنید با اضافه کردن merge/index.php به آخر انجمن خود .

مثل : ht tp://localhost/merge/index.php

خب شما باید به صفحه زیر هدایت شده باشید .
    پایین صفحه روی گزینه next کلید کنید تا به صفحه بعد هدایت شوید .

حال باید با این صفحه روبه رو شین

در این قسمت هم next پایین صفحه را زده تا به صفحه بعد هدایت شوید

حال باید این صفحه را ببینید

در این صفحه شما باید vBulletin 3.6, 3.7 or 3.8 را انتخاب کنید و گزینه next را بزنید تا به صفحه بعد هدایت شین

خب به صفحه زیر هدایت میشین

یک شخص از این تشکر کرد.
  3. کاربر ارشد

امتیاز دستاورد:
    113

در این صفحه شما باید روی گزینه resume مقابل Database Configuration کلیک کنید تا به تنظیمات دیتابیس هدایت شوید .

خب بعد کلیک بر روی گزینه run به صفحه زیر هدایت میشین
    که باید در این صفحه تنظیمات یا به عبارتی اطلاعات دیتابیسی که میخواهید به مای بی بی تبدیل کنید را وارد کنید ( در این قسمت اطلاعات دیتابیس vb خود را وارد کنید . )

فقط تنظیمات کادر قرمز را طبق اطلاعات دیتابیس خود تغییر دهید . در نهایت پایین صفحه بر روی گزینه next کلیک کنید تا به صفحه زیر هدایت شین .

حال در این قسمت شما باید مقابل هر خط گزینه run را بزنید تا ادغام سازی تکمیل شود .

به ترتیب تا پایان این عمل را انجام دهید .

[TAVAJOH]
    در برخی ادغام سازی ها احتمالا با کلیک بر روی گزینه run به صفحه دیگری هدایت میشوید که مشکلی نیست باید بر روی گزینه next کلیک کنید و تنظیماتش را تغییری ندهید تا هم ادغام سازی انجام شود هم به صفحه قبل بازگردید
    [/TAVAJOH]

خب هنگامی که همه جداول رو ادغام کردین برید به پایین صفحه و بر روی گزینه cleanup کلیک کنید .

خب حالا به صفحه زیر هدایت میشوید

کار تمام است با آرامش و خونسردی به چک کردن فرومتون بپردازید

[TAVAJOH]
    پیشنهاد میشود بعد از تبدیل انجمن ساز به پنل مدیریتی مای بی بی خود >> ابزار تعمیر و نگهداری >> بازشمارش و بازسازی سپس مقابل هر کدام روی گزینه برو کلیک کنید .

نتیجه کار در لوکال رو مشاهده کنید .
    [/TAVAJOH]

یک شخص از این تشکر کرد.
  4. عضو جدید

امتیاز دستاورد:
    0

من یه انجمن دارم تو تک بی بی که از شرایطش خسته شدم هی قطع میشه سرورش کلا الانم قطع تا میایم اوج بگیریم حالمونو میگیره
    یه دامنه خوب بهم پیشنهاد میدید؟ و طرز انتقالشو هم بهم بگید لطفا یکم عجله دارم

یک شخص از این تشکر کرد.