1. مهمان گرامی، جهت ارسال پست، دانلود و سایر امکانات ویژه کاربران عضو، ثبت نام کنید.
    بستن اطلاعیه

سوالات و ايرادات متداول در اينديزاين

شروع موضوع توسط minaaa ‏24/1/11 در انجمن A.Indesign

1. کاربر پیشرفته

امتیاز دستاورد:
    113
    سوال:در بعضی از موارد وقتی تعداد ستون ها را از 1به 2 یا 3 افزایش می دهم،ستون ها از اخر به اول مرتب می شوند به صورت اتوماتیک؟
    جواب:این نحوه چینش ستون ها در ترتیب اتوماتیک به خاطر چینش ستون های متون لاتین می window را بیاوریدßباشد برای راست چین کردن انها شما باید از گزینه stary و جهت چینش ستون ها را بر عکس کند.

-----------------------------------------------------------------------
    ) سوال:وقتی یک عکس را وارد می کنم نمی توانم ان را وارد قاب کنم

جواب:در برنامهpagemaker برای اینکه عکس را وارد قاب کنید باید عکس و قاب را انتخاب کنید بعد (ctrl+f) را بزنید تا عکس در قاب قرار گیرد ولی این برنامه از مدل قبلی پیروی نمی کند،شما می توانید ابتدا قاب را اماده کنید و بعد از انتخاب ان دکمه (ctrl+D) را زده و عکس خود را وارد برنامه کنید.

اگر عکس و قاب را اماده کردید می توانید عکس را کات کنید(Ctrl+v)و بعد قاب را انتخاب کرده و (Ctrl+Alt+V)را بزنید.
    یکی از امکانات جالب این برنامه این است که شما می توانید به عکس خود یک strokبدهید و تبدیل به یک قاب شود.

سوال:در موقع خروجی گرفتن و تبدیل به Pdf برنامه یک دفعه بسته می شود و کارنهایی save نمی شود.
    جواب:این ایراد در CSبه وجود می اید و در اغلب موارد به دلیل این ایراد از برنامه CSوPdf گرفتن صرف نظر می کنند، البته این ایراد در (CS2)بر طرف شده اما کسانی که از CSاستفاده می کنند باید قبل از خروجی گرفتن حتما از کار خود Package بگیرند با استفاده از گزینه(Shift+Ctrl+Alt+P)به این ترتیب که سند شما همراه با لینک ها(عکسها) +فونت ها به صورت دسته بندی شده ذخیره می شوند،بعد از این کار سند خود را بسته و دوباره باز کنید،مشکل Pdf حل شده است.

سوال:دربرخی مواقع قسمتی ازمتن به صورت Highliyt ابی و زرد نمایش داده می شود
    جواب:این رنگ ها نشن دهنده ی این است که متن شما یا ان قسمت از متن ایراد دارد مثلا وقتی شما استایل متن را تعریف کردید و به نوشته خود نسبت دادید اگر فاصله سطر و کشیدگی متن را به صورت دستی جابجا کنید ،رنگ ابی نمایش داده می شود و به همین ترتیب رنگ زرد برای فاصله سطرها.

نکته مهم:این رنگ ها حالت افکار دارند و در کا رچاپی تاثیری ندارند،برای خاموش کردن انها می توانید میانبر (Ctrl+k) را وارد کنید و در قسمت Composition تیک های موجود را بردارید.

سوال: وقتی من یک عکس را در فتوشاپ دور بور می کنم و وارد برنامه می کنم،سفیدی پشت عکس هم وارد برنامه می شود برای حذف ان چه باید کرد؟
    جواب:شما باید عکس عکس خود را Psdذخیره کنید و لایه بک گراند ان را حذف کنید. راه دیگر اینکه در قسمت Transparency می توانید از مد هایOveralyو ...برای برداشتن سفیدی عکس استفاده نمایید.

عکس هایی که در برنامه وجود دارد خیلی بی کیفیت نشان داده می شوند ایا برای چاپ مشکلی پیش نمی اید؟
    جواب: به این حالتPreview کار گرفته می شود و مهمولا برای اینکه حجم صفحه زیاد شود و برنامه کند شود یک پیش نمایش از عکس نشان داده می شود. اگر شما می خواهید که عکس ها با کیفیت نشان داده شود کافی است روی عکس خود کلیک راست کرده و گزینه HightQuality را امتخاب کنید،البته این کار در خروجی شماا هیچ تاثیری ندارد فقط حالت پیش نمایش در برنامه را عوض می کند.

یک شخص از این تشکر کرد.