1. مهمان گرامی، جهت ارسال پست، دانلود و سایر امکانات ویژه کاربران عضو، ثبت نام کنید.
    بستن اطلاعیه

به نظر شما کدام یکی از موارد زیر تاثیر بیشتری در دینداری بگذارد ؟

شروع موضوع توسط HossEiN ‏2/6/12 در انجمن ادیان الهی

1. Neghab_Dar Forever مدیر بازنشسته☕

امتیاز دستاورد:
    123
    حرفه:
    Thinker

به نظر شما کدوم یکی از مواردی که در نظر سنجی ذکر شده بیشتر میتونه تو دینداری تاثیر بذاره ؟

در ضمن خوشحال میشم اگه علت گزینه انتخابی تونو توضیح بدید .

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
    نوشته شده توسط Hossein به درخواست Anika مدیر آزمایشی این بخش

وضعیت سفید، Amin_110، نگار و 4 نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  2. کاربر ارزشمند❤

امتیاز دستاورد:
    133
    پاسخ : به نظر شما کدام یکی از موارد زیر تاثیر بیشتری در دینداری بگذارد ؟

یعنی چی؟یعنی چی تاثیر میذاره رو دینداری؟
    یعنی کدومو داشته باشیم دیندارتر میشیم؟
    سوالو واضحتر توضیح بدید لطفا:love0041:

7 نفر از این پست تشکر کرده اند.
  3. عضو جدید

امتیاز دستاورد:
    0
    حرفه:
    همه مشغول خدمت به اویند

الله
    سلام علیکم
    توحید توحید توحید.توحید باید قوی شود.تمام مشکلات ما بخاطر ضعف توحید است
    یا حق

6 نفر از این پست تشکر کرده اند.
  4. کاربر ویژه

امتیاز دستاورد:
    113
    حرفه:
    سینما

مشكلات ما واسه توحيد نيست دوست خوبم...واسه ضعفمون تو درك كردن كلمه ي دينه
    متاسفانه متاسفانه متاسفانه تو اين سرزمين دين رو با چيز ديگه اي اشتباه گرفتيم

5. کاربر حرفه ای

امتیاز دستاورد:
    113

نظر منم شناخت خداست، هیدن جان : الان میری به یه نفر می گی خدا وجود داره؟ همه میگن آره!

میگی پس چرا دزدی میکنی؟ چرا به ناموس مردم نگاه می کنی و به رفتار زشتت افتخار می کنی؟

میگن : این چیزا رو از خودت در آوردی! ناموس مردم کودومه؟ خدا دوست داره دلمون پاک باشه! دلیل این جواب اینه که اونا برای خودشون یه خدا توی ذهنشون تراشیدن و اعتنایی به خدای واقعی ندارن، دوست گلم : حقیقت فقط برای کسی مشخص میشه که برای فهمیدنش ارزش قایل بشه...

میگم قرآن : میگن این حرفا مال قدیماس

میگم پیغمبر : میگن این حدیث مدیثا رو آخوندا از خودشون در آوردن

میگم روح و روان خودت : میگن رقص و موسیقی برای تقویت روح خوبه

میگم جهنم : میگن جهنم وجود نداره، خدا مهربونه

خلاصه بهت بگم انگار که بدهکاری دارم : میشینم با همه ی نق نق ها میسازم و سعی می کنم ریشه ی این حرفا رو بفهمم
    شاید باورت نشه برای درک این موضوع چند سال روی چند نفر کار کردم...

ریشه ی همه ی این حرفا توی این یه جمله اس: وقتی بهش میگم از کجا میدونی خدا وجود داره؟ میگه :"همین جوری حسش میکنم!"

خدایی که انقدر براش ارزش قایل نشی که ببینی واقعا هست یا نه! نتیجه ی اعتقاد بهش میشه این که این خدای ساختگی به درد دو تا چیز میخوره:

یکی این که وقت خوشحالی با حقارت بگی خدا رو شکر (که زیاد ترش کنه!)(یا اینکه عصبانی نشه شادی رو ازمون بگیره )
    دومی هم این که وقت ناراحتی دعا کنی که همه ی دنیاشو جمع کنه برای این که کار شما درست شه!

آره میدونم ببخشید، میدونم خیلی ور میزنم...

8 نفر از این پست تشکر کرده اند.
  6. کاربر حرفه ای

امتیاز دستاورد:
    113

آها راستی یه چیز دیگه این خداهه برای عاشق بازی و من آدم خوبیم و از این مشنگ بازیا هم خوبه

باشه دیگه اصلا ور نمی زنم

7. کاربر مفید

امتیاز دستاورد:
    113
    حرفه:
    دانش اموز

مهسا جان یعنی کدوم یکی از این راه ها رو برای دعوت به دین و دینداری بیشتر دوست داری . فرض کن ادم بی دینی هستی دوست داشتی کدوم یکی از این راهها رو برای اسلام اوردن تو روت انجام بدند و خودت برای اینکه ایمانت رو قوی کنی کدوم یکی از این راه ها رو روخودت موثر می بینی ؟

امر به معروف و نهی از منکر دیگران رو بیشتر دوست داری . مثلا من خودم دوس دارم یکی منو نصیحت کنه و فکر میکنم این راه موثر باشه . قران که یکی از روش های خوب برای افزایش ایمانه خانواده که به نظرم تو مذهب فرد تاثیر بسزایی داره دوست و همنشین که خوب خودتون میدونید رفتار افراد دین دار به دوستم گفتم چرا نماز نمیخونی ؟ گفت فلانی نماز خونه و برو کاراش رو ببین . مثلا بعضی از ادمای مذهبی متاسفانه متاسفانه بسیار خشک هستند و باعث میشن همه از دین زده بشند . خداشناسی که میدونید یا رسانه ها مثل اینترنت و اینا که خیلی موثره .

البته توحید شامل گزینه ها نیست ولی خوب چرا توحید ؟ خیلی ها میگن ما یگانه پرستیم شایدم واقعا باشند ولی این چه تاثیری رو دین ما و بقیه داره .
    این چه حرفیه دوست عزیز هر کسی یه نظری داره و نظر شما هم واقعا خوب و مفید و به جاست .

5 نفر از این پست تشکر کرده اند.
  8. کاربر ارزشمند❤

امتیاز دستاورد:
    133

به نظر منم شناخت خدا و اعتقاد واقعی به یگانگی خدا و بعد اون تسلیم بودن در برابرش بهترین راه برای افزایش دینداریه
    انیکا جان همه به زبون میگن معتقد به توحید هستن ولی اگه رفتارای تک تک ما ادمها رو نگا کنیم میبینم که پر از شرکه.
    تا خدا رو نشناسی نمیشه دینی رو که خدا در اختیارمون قرار داده شناخت

5 نفر از این پست تشکر کرده اند.
  9. کاربر مفید

امتیاز دستاورد:
    113
    حرفه:
    دانش اموز

اگر من بخوام طبقه بندی کنم اول میگم خانواده . خانواده خیلی مهمه . رفتار یک مادر و پدر و میزان دین داری اونها خیلی روی انسان اثر میذاره . اگه ما بخوایم اسلام رواج پیدا کنه باید اول خانواده هامونو درست کنیم . مشکل اصلی ما همین جاست باید فرهنگ سازی بشه . بعد از خانواده دوست . البته دوست هم گاهی موقع ها از خانواده پیشی میگیره . خیلی از جوان های امروزی فقط با دوستاشون راه میان و به خانواده توجه نمیکنند . البته بستگی به رفتار خانواده هم داره . رفتار افراد دیندار هم شامل همین خانواده میشه چون اگه پدر و مادر خیلی سخت بگیرند بچه زده میشه . ماهی رو هر چی سفت تر بگیری بیشتر از دستت لیز میخوره . یه پدر و مادر خشک و تعصبی که بچه خودشنو وادار به گرفتن روزه و نماز و حجاب کنند نه تنها که بچه خوبی نمیتونن بار بیارن بلکه یه ادم دورو در جامعه میسازند! نمونش رو متاسفانه تو خیلی از خانمای چادر که زورکی چادر میپوشند داریم !
    اما همین خانواده و همنشین ادم رو هدایت میکنه به خدا شناسی که لازمش خودشناسیه . و بعد از اینکه خدا رو شناختیم دین رو هم میشناسیم قران هم میشناسیم و برای قوی تر شدن دین از قران و رسانه ها استفاده میکنیم که نمونه های امر به معروف و نهی از منکر در رسانه ها زیاده .

ببخشید سرتونو خوردم ! :laughingsmiley::love0041:

4 نفر از این پست تشکر کرده اند.
  10. کاربر مفید

امتیاز دستاورد:
    113
    حرفه:
    دانش اموز

چرا خدا رو نمیشناسیم ؟ چرا مشرکیم ؟ چون خانواده ما مارو به این راه نکشانده . چون اگه از اول بچگی همه این طور تربیت بشوند که خدا رو بشناسند دیگه الان فسادی نبود . من بازم میگم خانواده چون اگه خانواده بچشو مجبور نکنه که تو سنی که احتیاج به توضیح و پرسش دارند بدون چون و چرا نماز بخونه بچه از نماز زده نمیشه . پس دیندار میشه .

من اگه بخوام دین دار شم خداشناسی رو انتخاب میکنم اما سیاست مداران ما باید فرهنگ سازی کنند . دانشگاه ها و رسانه ها مدرسه ها فرهنگ اینو تو مردم جا بندازند . مثلا اگه به من نوعی یه بچه بدن بگن دین دار تربیتش کن نمیزنم تو سرش که نماز بخون . اینقدر نماز میخونم و براش قصه هایی از نماز و حالا هر کاری میکنم که خودش با دست خودش اینو انتخاب کته . از بچگی باید تربیت شد . از ما که گذشت ولی تو فامیل خودمون اینو جا بندازیم که نزن تو سر بچه که موهاتو بزن تو . این خیلی موثره خیلی .

چقدره امروز من پرحرف شدمااا :laughingsmiley::love0041:

4 نفر از این پست تشکر کرده اند.